نوانما جام جم نما ۳ کد خبر: ۸۱۸۶۸۱ ۳۰ تير ۱۳۹۴  |  ۱۷:۰۰

بارش برف در تابستان ارتفاعات طالقان را سفید پوش کرد. بارش برف که دیشب ارتفاعات طالقان را سفید پوش کرد باعث کاهش ۱۰ درجه ای دما در این شهرستان شده است.

برف تابستانی طالقان و کلاردشت را سفید پوش کرد +فیلم

به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، در روزهای پایانی نخستین ماه تابستان برف ارتفاعات طالقان را سفید پوش کرد . پس از بارندگی شدید عصر یکشنبه دمای هوا در طالقان کاهش یافت و موجب بارش برف در ارتفاعات شاه البرز شد.

دما در شهر طالقان دیشب به کمتر از یازده درجه سانتیگراد بالای صفر رسید ودر روستاها ی بالا طالقان به کمتر از9 درجه سانتیگراد رسید.

بارش برف در ارتفاعات طالقان سبب شد تا در روزهای پایانی تیر ماه مردم این شهرستان وسایل گرمایشی خانه های خود را روشن کنند.

مردم طالقان با غیر منتظره دانستن این سرما غافلگیر شده اند و با پوشیدن لباسهای گرم تردد می کنند.
شهرستان طالقان در 90 کیلومتری کرج مرکز استان البرز قرار دارد.

با تغییر ناگهانی هوا در کلاردشت در منطقه حصارچال ارتفاعات علم کوه و تخت سلیمان 30 سانتیمتر برف به زمین نشست.

منبع: شبکه خبر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
علیرضا كامجو
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
خدا را هزاران مرتبه شكر
۰
۰
محراب از طالقان
-
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۴
شما كه خداراشكرمیكنی؛سیلهای ناشی از این بارشهادرطالقان هرساله هیچ نمیگذاردبماند،ای عوامل ای خبرگزاریها چرا ازسیلهاازپس افتادگی طالقان هیچ نمینویسید؟آیاطالقان بایدجورنزدیكی به تهران رابكشدیا بیخردی عوامل اجرایی را؟باتشكرعارفی طالقان د.
محراب از طالقان
-
۱۰:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۴
مطلب خوبی بود اما درطالقان طبق معمولش هم شبها نیازبه پتوهای ضخیم هست. شما طوری نوشته ایدكه درطالقان دماچطوراست؛دمادرطالقان درتابستان هرچه سعی كند 20الی30درجه میشود ممنونم محراب مه طالقان د.
۰
۰