jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۱۸۶۶۶   ۳۰ تير ۱۳۹۴  |  ۱۴:۴۳

نتایج یک نظرسنجی جدید در آمریکا نشان می دهد که اکثریت مردم این کشور از توافق حاصل شده میان کشورهای ۱+۵ و ایران حمایت می کنند.

حمایت اکثریت آمریکایی ها از توافق هسته‌ای ایران

به گزارش واشنگتن پست، این نظرسنجی که بعد از حصول توافق میان ایران و کشورهای ۱+۵ انجام شده نشانی می دهد که اکثریت مردم آمریکا با گرایش های مختلف سیاسی از این توافق حمایت می کنند.

بر اساس نتایج این نظرسنجی که توسط روزنامه واشنگتن پست و شبکه ای بی سی نیوز انجام گرفته فقط ۳۷ درصد از مردم آمریکا با این توافق مخالف هستند.

به نوشته این روزنامه، در ماه مارس (اسفند-فروردین) سال جاری میلادی ۵۹ درصد از مردم آمریکا از حصول چنین توافقی حمایت می کردند.

بر اساس نتایج نظرسنجی جدید، حمایت از توافق هسته ای ایران در میان دموکرات ها بیش از جمهوریخواهان است بطوریکه ۶۹ درصد از دموکرات ها از این توافق حمایت می کنند و در میان جمهوریخواهان نیز ۵۶ درصد از مردم از این توافق حمایت می کنند.

برهمین اساس میزان حمایت از توافق هسته ای ایران در میان افراد مستقل آمریکایی ۴۱ درصد است.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها