jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۱۷۹۲۰ ۲۷ تير ۱۳۹۴  |  ۱۸:۰۰

اقدام روزنامه انگلیسی «سان» درخصوص انتشار تصاویر بسیار قدیمی و در همین حال جنجالی مربوط دوران کودکی ملکه الیزابت که در آنها به شیوه «نازی ها» سلام کرده، سبب رنجش و ناراحتی شدید خاندان سلطنتی انگلیس شده است.

انتشار تصاویر جنجالی مربوط به سلام ملکه انگلیس به شیوه نازی ها

دفتر کاخ سلطنتی انگلیس در بیانیه ای ضمن «ناامیدانه» توصیف کردن انتشار این تصاویر که مربوط به سال 1933 میلادی است، گفته است: این تصاویر مورد سوءاستفاده قرارگرفته است.

در تصاویر یاد شده ملکه الیزابت دوم در سن حدود شش و یا هفت سالگی به همراه مادرش دیده می شود که به تشویق «ادوارد هشتم» عمویش به شیوه نازی ها سلام کرده است.

به نوشته روزنامه سان، این تصاویر که بخشی از یک کلیپ 17 ثانیه ای هستند، در باغ «بالمورال» و شش سال قبل از شروع جنگ جهانی دوم گرفته شده است.

«ادوارد هشتم» که در آن دوره زمانی از طرفداران نازی های آلمان بشمار می آمده است، در ژانویه سال 1936 میلادی به مقام پادشاهی انگلیس رسید اما یازده ماه بعد به دلیل ازدواج با یک دختر آمریکایی به نام «والیس سیمپسون»، به اجبار از مقام سلطنت کناره گرفت.

ادوارد هشتم و همسرش در اکتبر سال 1937 میلادی و دو سال قبل از شروع جنگ جهانی دوم با «آدولف هیتلر» رهبر نازی های آلمان دیدار کرد.

دفتر کاخ سلطنتی انگلیس اعلام کرد از انتشار این تصویر دلسرد شده و از اینکه ادوارد هشتم عموی پادشاه یکی از حامیان نازی ها بود، ابراز تأسف کرده است.

کاخ باکینگهام، گفته است که معلوم نیست چگونه این تصویر از آرشیو شخصی خانواده سلطنتی انگلیس به بیرون درز کرده است.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

امسال در حالی در آستانه روز قدس هستیم که تمام دنیا تحت تاثیر شرایط و اتفاقات بسیاری از جمله ویروس کرونا واقع شده و این مساله تمام دنیا را تحت‌الشعاع قرار داده‌است. در عین حال مردم فلسطین به جز کرونا با ویروس دیگری نیز درگیر هستند که همان اشغالگران صهیونیستی هستند.

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

صلاح زواوی، سفیر فلسطین در ایران در یادداشتی در جام جم آنلاین به مناسبت روز قدس نوشت: مطمئن هستم ما و کل مسلمانان برای مبارزه در دشتی جمع می شوند و رود بین حیفا و فلسطین پر از خون می شود حتی خاورمیانه پر از خون می شود و بعد این دولت جعلی به اتمام می رسد .

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر