jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۱۷۸۶۶ ۲۷ تير ۱۳۹۴  |  ۱۰:۳۰

گزارش ها حاکی است گروهک تروریستی داعش در حملات خود به مناطق مختلف سوریه از سلاح شیمیایی و گازهای سمی استفاده کرده است.

داعش در سوریه از سلاح شیمیایی استفاده کرده است

دیدبان حقوق بشر سوریه در ماه ژوئن گذشته استفاده از گازهای سمی توسط داعش در سوریه را ثبت کرده است.

سخنگوی یگان های مدافع خلق کُرد در سوریه نیز گفت: گروهک داعش اواخر ژوئن در حملات خود در سوریه از سلاح های شیمایی استفاده کرده است. ولی او دقیقا نوع مواد شیمیایی که این گروهک استفاده کرده را مشخص نکرد. وی با این حال گفت شواهد موجود نشان می دهد که از «گاز شیمیایی» استفاده شده است.

وی افزود: داعش در ۲۸ و ۲۹ ژوئن گذشته در مناطق تحت کنترل یگان های مدافع کُرد در استان الحسکه واقع در شمال شرق سوریه نیز از گازهای سمی استفاده کرده است. بر این اساس هیچیک از نیروهای کرد به خاطر شلیک گازهای سمی کشته نشده زیرا مجروحان بلافاصله پس از این حملات به بیمارستان منتقل شده اند.

گفتنی است گروهک داعش در ماه مارس نیز در حملات خود در عراق از گازهای سمی استفاده کرد.

گزارش ها نشان می دهد که عناصر این گروهک از گاز سمی کلر در حمله به نیروهای پیشمرگه در نزدیکی موصل استفاده کرده اند.

همچنین بازرسان سازمان ملل تأکید کرده اند گروهک داعش در سپتامبر گذشته علیه نیروهای عراقی در استان الانبار از گاز کلر استفاده کرده است.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

امسال در حالی در آستانه روز قدس هستیم که تمام دنیا تحت تاثیر شرایط و اتفاقات بسیاری از جمله ویروس کرونا واقع شده و این مساله تمام دنیا را تحت‌الشعاع قرار داده‌است. در عین حال مردم فلسطین به جز کرونا با ویروس دیگری نیز درگیر هستند که همان اشغالگران صهیونیستی هستند.

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

صلاح زواوی، سفیر فلسطین در ایران در یادداشتی در جام جم آنلاین به مناسبت روز قدس نوشت: مطمئن هستم ما و کل مسلمانان برای مبارزه در دشتی جمع می شوند و رود بین حیفا و فلسطین پر از خون می شود حتی خاورمیانه پر از خون می شود و بعد این دولت جعلی به اتمام می رسد .

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر