jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۱۷۸۱۷   ۲۶ تير ۱۳۹۴  |  ۱۵:۳۴

در یک عملیات نظامی در یکی از مقرهای گروه تروریستی داعش در سوریه، حدود ۵۰۰ اثر باستانی عراق از چنگ داعشی‌ها رهایی یافت.

۵۰۰ اثر باستانی عراق از چنگ داعش آزاد شد

«عادل فهد الشرشاب» وزیر گردشگری و آثار باستانی عراق افزود: این آثار باستانی در یک عملیات نظامی آمریکایی‌ها و در حمله آنها به یکی از مقرهای گروه تروریستی داعش در سوریه، آزاد شده‌اند.

به گفته وی، داعش در ماه‌های اخیر تعداد زیادی از آثار باستانی عراق را به یغما برده و برخی از آنها را هم تخریب و نابود کرده است.

آثار باستانی عراق که اخیراً از چنگ داعشی‌ها آزاد و به دولت عراق عودت داده شده‌اند، پیشتر از سوی این گروه تروریستی سرقت و به سوریه منتقل شده بودند.

یادآوری می‌شود در سال ۲۰۰۳ و در زمان اشغال نظامی عراق از سوی آمریکا و همپیمانانش هم، تعداد زیادی از آثار باستانی عراق به تاراج رفت و اگرچه سرنوشت بسیاری از آنها هنوز هم نامعلوم است، قاچاق و خرید و فروش غیرقانونی بسیاری از این آثار کماکان به طور آشکار در بازارهای جهانی در جریان است.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها