jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۱۷۷۳۱ ۲۵ تير ۱۳۹۴  |  ۱۷:۱۷

سازمان ملل متحد اعلام کرد بر اثرجنگ داخلی و بمباران های هوایی میلیون ها نفر از مردم یمن به کمک های بشر دوستانه و ضروری نیاز دارند و کوتاهی در این امر موجب بروز فجایع انسانی خواهد شد.

یمنی ها به کمک های ضروری بشردوستانه نیاز دارند

بر اساس این گزارش، اکثر ساکنان یمن به ویژه مردم پایتخت برای تامین آب شرب و سایر نیازهای ضروری با مشکلات جدی روبرو هستند.

هماهنگ کننده کمک های اضطراری سازمان ملل متحد با ابراز نگرانی عمیق از وضعیت اسفبار انسانی در یمن، گفت: اگر کمک های غذایی و دارویی در اسرع وقت به یمن ارسال نشود، بزودی شاهد فجایع انسانی گسترده در نقاط مختلف این کشور خواهیم بود.

استفان اوبراین افزود: متاسفانه تاکنون تنها 15 درصد از کمک های 160 میلیون دلاری درخواست شده از سوی سازمان ملل برای مردم بحران زده یمن تامین شده و لازم است برای جلوگیری از قحطی، کمک های بین المللی هرچه سریعتر به یمن فرستاده شود.

وی اظهار کرد: یمن اکنون مرگبارترین روزهای خود را می گذارند و مردم آن کشور تحت شدیدترین حملات نظامی و کمبود مواد غذایی و دارویی قرار دارند.

این مقام سازمان ملل اظهار امیدواری کرد که هرچه سریعتر راه حلی سیاسی برای پایان دادن به این وضعیت اسفبار در یمن پیدا شود.

رژیم عربستان سعودی به رغم قبول آتش بس در ماه مبارک رمضان به حملات هوایی خود علیه مردم غیر نظامی یمن ادامه می دهد و تجاوز این رژیم با سکوت مرگبار نهادهای بین المللی به ویژه اعضای دائم شورای امنیت به عنوان مسئول اصلی حفظ صلح و امنیت جهانی مواجه است.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر