jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۸۱۷۷۱۵   ۲۵ تير ۱۳۹۴  |  ۱۵:۰۶

کنفدراسیون فوتبال آسیا سهمیه داوران بین‎المللی کشورهای آسیایی و از جمله ایران در هر دو بخش مردان و زنان و برای فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی اعلام کرد.

سهمیه داوران بین‌المللی ایران برای سال ۲۰۱۶ - ۲۰۱۷

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، بر اساس تصمیمی که در نشست سوم فروردین‎ماه کمیته داوران کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) گرفته شد و ۲۰ تیرماه نیز مورد تایید کمیته اجرایی این کنفدراسیون قرار گرفت، سهمیه داوران کشورهای آسیایی در سال ۲۰۱۶ – ۲۰۱۷ تصویب شد.

سهمیه بندی داوران بین‌المللی فدراسیون‌های عضو کنفدراسیون فوتبال آسیا بالحاظ کردن این موارد انجام شده است:

* توسعه و دست آوردهای داوری هر کشور در سال ۲۰۱۴
* رنکینگ فدراسیون فوتبال در آسیا و جهان در سال ۲۰۱۴
* شرکت تیم ها در مسابقات آسیایی در سال های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴
* تعداد داوران در پنل AFC
* تعداد شرکت داوران و کمک داوران هر کشور در مسابقات رسمی آسیایی و جهانی در سال های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ بعلاوه جام ملتهای آسیا ۲۰۱۵
* نتایج کسب شده از ارزیابی داوران در مسابقات رسمی توسط ای اف سی در سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵

بر همین اساس داوران و کمک داوران بین‌المللی ایران در حوزه فوتبال آقایان با کسب سهمیه ۷ داور و ۹ کمک داور بطور مشترک با کشورهای استرالیا، چین، ایران، ژاپن، کره‌جنوبی، قطر، عربستان، امارات و در بالاترین ظرفیت سهمیه‌ای قرار گرفت.

داوری و کمک داوری فوتبال بانوان کشورمان سهمیه ۳ داور و ۳ کمک داور را به خود اختصاص داد.

همچنین در بخش داوری فوتسال آقایان هم داوری کشورمان به همراه کشورهای استرالیا، چین، ایران، عراق، ژاپن و تایلند ۴ سهمیه را اخذ کرد.

سهمیه داوران بین‎المللی فوتسال بانوان و فوتبال ساحلی کشورهای عضو AFC بدون تغییر با همان سهمیه‎بندی سال‎های ۲۰۱۳- ۲۰۱۴ پیگیری خواهد شد که داوری فوتسال بانوان ایران با همان ۳ سهمیه و داوری فوتبال ساحلی ایران با ۴ سهمیه تا اواسط سال ۲۰۱۷ که نشست تصمیم‌گیری کمیته داوران AFCبرگزار می‌شود، همچنان بیشترین تعداد داوری بین‌المللی در آسیا را به خود اختصاص داده‌اند.

دیگر اینکه در بخش داوری فوتسال بانوان، کشورهای ژاپن و چین در رتبه دوم و در بخش فوتبال ساحلی کشور ژاپن در رتبه دوم کسب سهمیه داوری بین‌المللی آسیا قرار گرفتند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر