jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۸۱۷۶۲۷ ۲۵ تير ۱۳۹۴  |  ۰۱:۵۵

نماینده روسیه در سازمان ملل متحد:

پیش نویس قطعنامه ایران به شورای امنیت ارائه شد

۱

ویتالی چورکین ، نماینده دائمی روسیه در سازمان ملل متحد با بیان اینکه پیش نویس قطعنامه ایران (مربوط به لغو تحریم های هسته ای) به شورای امنیت سازمان ملل متحد ارائه شد، تصریح کرد: این سند بسیار پیچیده و از نظر شاخص ها در میان قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد بی سابقه است.

پیش نویس قطعنامه ایران به شورای امنیت ارائه شد

ویتالی چورکین چهارشنبه شب در گفتگو با شبکه خبری روسیه24، گفت: پیش نویس قطعنامه ایران (مربوط به لغو تحریم های هسته ای شورای امنیت) به این شورا ارائه شده است و انتظار می رود اوایل هفته آینده (روز شنبه یا یکشنبه) به رای گیری گذاشته شود.

ایران و گروه 1+5 روز سه شنبه پس از سالها مذاکره در مورد برنامه هسته ای ایران در وین به توافق رسیدند.

نماینده دائمی روسیه در سازمان ملل یادآوری کرد: پیش نویس قطعنامه ایران بطور کامل در وین تنظیم شده و هیچکس در شورای امنیت در نیویورک در تنظیم آن شرکت نداشته است.

وی خاطرنشان کرد: پیش نویس قطعنامه ایران امروز به طور رسمی ارائه شده است و سایر اعضای شورای امنیت که در تنظیم آن شرکت نداشته اند با متن آن آشنا شدند.

چورکین با بیان اینکه هنوز در مورد رای گیری این قطعنامه توافق رسمی نکرده ایم، افزود: اما چنین به نظر می رسد که رای گیری ممکن است اوایل هفته آینده صورت گیرد. البته اگر یکی از اعضای شورای امنیت در رای گیری علیه قطعنامه ایران رای منفی یا رای ممتنع دهد بسیار تعجب می کنم.

وی تصریح کرد: پس از 11 سال تلاش و مذاکره که با موفقیت به پایان رسید و پس از چنین مقدمات (درازمدت) بدیهی است که شورای امنیت به اتفاق آرا این قطعنامه را تصویب می کند.

چورکین خاطرنشان کرد: قرار است متن این قطعنامه بخشی از توافق ایران و گروه 1+5 باشد.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
نرم افزار موبایل
-
۰۴:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۵
خسته نباشید.....
۰
۰

یادداشت

بیشتر
نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر