jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۸۱۷۰۳۳ ۲۳ تير ۱۳۹۴  |  ۱۴:۰۹

رئیس سازمان بازرسی کل کشور بیکاری را یکی از اصلی‌ترین مشکلات فعلی کشور بیان کرد و گفت: علت ورود بیش از 70 درصد زندانیان، معضل بیکاری است.

بیکاری علت ورود به زندان ۷۰ درصد زندانیان در کشور است

ناصر سراج پیش از ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه بازرسان کل قدیم و جدید استان کرمانشاه در سالن جلسات دادگستری کرمانشاه، اظهار کرد: سازمان بازرسی وظیفه نظارتی دارد و بازرسی‌های این سازمان نیز در همین رابطه انجام می‌گیرد.

سراج با اشاره به اینکه ما به‌دنبال مچ‌گیری نیستیم، ادامه داد: نظارت در اولویت امور قرار دارد و ما به بازرسی در مرحله بعد از نظارت توجه داریم و نگاه مدیران سازمان بازرسی کمک و راهنمایی است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور خدمت کردن به مردم را وظیفه مسئولان بیان کرد و گفت: فساد در تمام کشورهای دنیا وجود دارد و این فساد در بخش اقتصادی بیشتر مورد توجه قرار دارد.

این مسئول با اشاره به تفاوت نوع برخورد با مفاسد اقتصادی در کشورهای مختلف، عنوان کرد: در همه جای دنیا رویکرد اصلی مبارزه با فساد و برچیدن آن از ریشه است.

سراج قوانین موجود در ایران برای برخورد قانونی با فساد را بسیار خوب و جامع برشمرد و تصریح کرد: این قوانین مورد بی‌توجهی قرار گرفته است.

به گفته وی، زمانی‌که بنده مسئولیت سازمان بازرسی را بر عهده گرفته‌ام تاکنون تلاش شده قانون‌گرایی در امر مبارزه با فساد در دستور کار قرار بگیرد و شفافیت تاثیر زیادی در تحقق این موضوع دارد، لذا باید در زمینه افشای فساد باید رسانه‌ها بیشتر ورود پیدا کنند.

این مسئول عمل به قانون و قانون‌گرایی را تنها راه مبارزه با فساد بیان کرد و متذکر شد: تاکید اصلی همواره بر مبارزه و برخورد جدی با فساد است و با توجه به اقدامات انجام گرفته طی سال قبل، رتبه ایران در مسئله مبارزه با فساد، هشت پله ارتقا یافت.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور مبارزه با فساد را یک موضوع مهم عنوان کرد که نیاز به آن در سه قوه وجود دارد و ریشه‌کن شدن فساد را نیازمند عزم ملی دانست.

وی با بیان اینکه بیکاری یکی از اصلی‌ترین مشکلات فعلی کشور است، تاکید کرد: علت ورود بیش از 70 درصد زندانیان در کشور، معضل بیکاری است. ( فارس )

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر