jamejamonline
اقتصادی صنعت و انرژی کد خبر: ۸۱۶۹۷۳ ۲۳ تير ۱۳۹۴  |  ۱۰:۵۱

به زودی نسل جدیدی از خودروها با قیمتی ارزان، زمانی اندک و در کارخانه های کوچک تولید می شوند.

تولید خودرو با چاپ سه بعدی در کارخانه های کوچک + عکس

یک شرکت متخصص در زمینه طراحی و تولید سیستم های موتوری کم حجم در آمریکا در نظر دارد تا نگرشی جدید را در صنعت خودروسازی جهان ایجاد کند.

شرکت «Local Motors» که در آریزونای آمریکا قرار دارد در نظر دارد در سال آینده خودرویی ارزان که با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی تولید می شود به دنیا معرفی کند.

این شرکت در سال آینده دو نسخه از خودرویی موسوم به «Reload Redacted» را با استفاده از این فناوری تولید خواهد کرد حال آنکه گفته می شود خبری از شیشه در آن نخواهد بود!

این خودرو از نوع خودروهای الکتریکی بوده و قیمتی درحدود ۱۸ تا ۳۰ هزار دلار خواهد داشت.

فلسفه فکری مهندسان این شرکت بر این اصل بنا شده که باید فرآیند طولانی و هزینه بر طراحی و تولید خودرو در کارخانجات بزرگ را متحول کرده و ساخت آن را در کارخانجات کوچک و با بهره گیری از فناوری های نوین دنبال کرد.

از این رو شرکت «Local Motors» در نظر دارد خودروهای چاپ سه بعدی متنوعی را در سالهای آتی و در تأسیساتی که تحت عنوان «کارخانجات فشرده» معرفی شده دنبال کند.

این شرکت از مدتی پیش همکاری گسترده ای را نیز با آزمایشگاه ملی «Oak Ridge» آمریکا آغاز کرده تا از تازه ترین دستاوردهای فناوری چاپ سه بعدی برای تولید ارزان قیمت خودروهای مدرن استفاده کند.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر