jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۶۸۰۲ ۲۳ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

روز گذشته در خبرها به نقل از معاون اداره کل نظارت بر فرآورده‌های غذایی سازمان غذا و دارو آمده بود، بسته‌بندی آبلیمو در بطری‌های بزرگ‌تر از دو لیتر مجاز نیست‌.

با توجه به نکاتی که درباره نگهداری درست از آبلیموی مورد مصرف خانواده‌ها وجود دارد، رویا جعفرشاهی، دبیر انجمن صنفی صنعت آبلیمو به جام‌جم می‌گوید: توجه داشته باشید حجم ظرف در مقابل مدت زمان نگهداری آن برای مصرف آبلیمو اهمیت کمتری دارد. به‌طور مثال اگر قرار باشد آبلیمویی تهیه شود و طی مدت زمان طولانی به مصرف خانگی برسد، بهتر است در ظروف شیشه‌ای با حجم کمتر از دو لیتر، دور از نور آفتاب و داخل یخچال نگهداری شود. وی می‌افزاید: برای مصرف در مکان‌هایی مانند هتل‌ها و رستوران‌ها اگر مصرف روزانه بیش از دو لیتر باشد، مشکلی برای نگهداری آبلیمو در ظروف با حجم بالاتر از دو لیتر وجود ندارد.

وی با تاکید بر این که خانواده‌ها نباید آبلیموی مصرفی خود را از میادین یا مغازه‌ها تهیه کنند، چون شرایط شست‌وشوی میوه، دستگاه آبمیوه‌گیری و بهداشت فردی متصدی قابل کنترل نیست، اظهار می‌کند: در چنین شرایطی امکان ایجاد کپک و مخمر در آبلیموها زیاد است‌. برای مصرف این چاشنی بهتر است، لیموی تازه به میزان مصرف روزانه یا هفتگی تهیه شود و صرفا هنگام مصرف، آب آن گرفته و تا حد امکان از نگهداری مدت‌دار آن پرهیز شود. در مرحله بعد، تاکید بر تهیه محصولات کارخانه‌ای است، زیرا برخلاف آبلیموهای گرفته شده در میادین و مغازه‌ها، بر این محصولات در تمام مراحل تولید ـ از تهیه و شست‌وشوی میوه تا بهداشت ظروف شیشه‌ای ـ کنترل کیفیت صورت گرفته است.

گروه دانش

بتول خالدی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر