jamejamonline
گوناگون خبر کد خبر: ۸۱۶۵۴۴   ۲۲ تير ۱۳۹۴  |  ۱۲:۰۰

اکیدا توصیه می شود افراد حساس این فیلم و تصاویر را تماشا نکنند. داعش در فیلم جدیدی از جنایت های خود در عراق، صحنه هایی منتشر نشده از جنایت عناصر این گروه تروریستی تکفیری در کشتار جمعی دانشجویان پایگاه هوایی اسپایکر را منتشر کرد.

فیلم و تصاویر جدید جنایت داعش در اسپایکر عراق

گروه تروریستی داعش با انتشار ویدئوی جدیدی بر روی اینترنت، داغ عراقی ها بویژه خانواده های قربانیان پایگاه اسپایکر را تازه کرد.

تروریست های تکفیری داعش ژوئن 2014 پس از تصرف شهر موصل در استان نینوا صدها دانشجوی پایگاه هوایی اسپایکر در شمال شهر تکریت (مرکز استان) را اسیر کردند.

جلادان داعش پس از آن 1700 دانشجو را در مناطق مختلف اعدام کردند . در آن زمان تصاویری از این جنایت داعش منتشر شد.

این فیلم 23 دقیقه ای صدها نظامی عراقی را نشان می دهد که به وسیله کامیون های بزرگ به قتلگاه انتقال می یابند. آنها را از داخل کامیون ها درحالی که دستانشان بسته است، به بیرون پرتاب می کنند.

در این ویدئو که رسانه های عراقی گفته اند توسط موسسات بین المللی افراط گرا انتشار یافته ، قربانیان را کنار یک گودال که توسط بولدوزری ایجاد شده بود، انداخته و با سلاح های کمری و تیربار به گلوله بستند و سپس با همان بولدوزها بصورت جمعی دفن کردند و حتی در جایی بولدوزرها از روی اجساد هم عبور می کند.

این ویدئو که 4 روز بعد از صدور احکام اعدام 24 متهم شرکت در جنایت اسپایکر انتشار یافته، از سوی ناظران به عنوان یک جنگ روانی یاد می شود.

دادگاه عالی عراق هفته گذشته محاکمه 28 تن از متهمان این پرونده را در دستور کار خود قرار داد و 24 تن را به اعدام محکوم کرد و برای 4 نفر دیگر به دلیل کافی نبودن ادله ، حکم تبرئه صادر کرد.

گفته می شود، این تعداد تنها بخشی از عاملان جنایت هستند که به دام افتاده اند و بسیاری دیگر هستند که دستگیر نشده اند.

هنوز بسیاری از خانواده های قربانیان اسپایکر در حال پیگیری وضعیت و سرنوشت فرزندان خود هستند.

به دنبال آزادی تکریت در اوایل آوریل 2015 (فروردین امسال) چند گور دسته جمعی در حوالی تکریت کشف شد و دولت عراق سرگرم شناسایی اجساد متلاشی شده با آزمایش دی ان ای است.

مسؤولان عراقی روز 10 ژوئن 2015 اعلام کردند که تا آن تاریخ اجساد 600 قربانی جنایت اسپایکر را در گورهای جمعی شهر تکریت کشف کردند.

خانواده های قربانیان اسپایکر هنوز هم در هر فرصتی در مقابل دوایر و مراجع مسوول در عراق تجمع می کنند.

آنها می پرسند فرزندان غیر مسلح زیر 22 سال آنها که هیچ مقاومتی نکرده بودند، به چه گناهی کشته شده اند؟ این خانواده ها خواستار شناسایی عاملان جنایت و محاکمه آنان هستند.

بیشتر 1700 قربانی اسپایکر، پایگاهی در حومه شمال تکریت، از استان های مرکزی و جنوبی عراق هستند که درحال طی کردن دوره آموزشی بودند. حالا این ویدئوی جدید حال همه را در بغداد خراب کرده است.

منبع: شبکه العالم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
مرضیه
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۲
خدا لعنت كند این دیو صفتان از خدا بیخبر را ، احساس میكنم آخرالزمان نزدیك هست . چون همه علائم و نشانه های قیامت مشخص شده این قوم اجوز و مجوز كه تو قرآن اومده همین داعشی ها هستن كه خداوند میفرمایند كسانی كه از هر طرف و از پستی و بلندی می آیند و این قوم قومی هستند كه هیچكس نمیداند از كجا آمده اند
۰
۰
جلال
United States
۲۰:۳۳ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۴
چه نظری میتونم بدم واقعا گناه این همه جوان چی بوده كه اینطور وحشیانه شهید شدن بدست چنین افراد #زامبی
۰
۰
هونكزهی
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۵
جنایات داعش انشا الله با كمك مردم عراق پاسخ داده خواهد شد
۰
۰
هادی
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۶
خدا سایه سردار حاج قاسم سلیمانی را از سر داعشی های حیوان صفت كم نكه الهی امیییییییین
۰
۰
غلام
Australia
۱۱:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۸
خداود بزرگ است پیروزی نزدیك است ان شاالله به امید خدا
۰
۰
رضا
United States
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۳
لعنت خدا بر داعشی های ظالم
۰
۰
ج
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۵
دعا نكنید اگه مردید یه كار عملی انجام بدید وگرنه ساكت شید
۰
۰
علی
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۷
خدا این حیوانات وحشی رالعنت كند انشالله خون این شهدایی كه به ناحق ریخت شده همه انها را نابود خواهد كرد انشالله ؛علی تهران ؛
۰
۰
سعید
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۵۰ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۲
به این ها لقب حیوان هم بنظر من خیلی حیف است من هیچ جمله ای كه برای اینها بكار ببر م گیرنیاوردم دوستان می توانند جمله ای درباره این نامردهای تكفیری گیر بیارند
۰
۰
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۲
واقعاخیلی بیرحمن
۰
۰
فرشاد
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۱
خداوندنسل ظالمین رابرداره(الهم آمین )
۰
۰
محمد
United States
۱۳:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۴
سلام اول بایدنسل ال سعود نابود بشه بعد ..ودوم تمام مسلمانان باهم بیت الله حرام از دست این دوزدان دین ومنافق سفت دربیارن وخودمردم عربستان كه كم هم نیستن به دست بگیرن وتمام این بد بختیاهایكه به اسم اسلام درمی یارن وهر كس كه دوست دارن كافر وهر كس كه هم عقیده اونها هست مسلمان تا این بنی امیه زمان نابود نشن همین بلا ها هستش وسلام
۰
۰
رضا
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۷/۰۸
من به به عنوان یه مسلمان از شما گروهك داعش نجس تر ندیدم ...
۰
۰
ناصری
United States
۰۱:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۱
نطرمن اینها فقط دست بسیجها سرنگون شون
۰
۰
بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۹
این فیلم وصدها فیلم جنایات داعش را دولتمردان ما ببینند كه ... دست به سوی كسانی برای توافق دراز میكنند كه حامی و پشتیبان این جنایتكارانند.
۰
۰
صنمبر
-
۰۲:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۷
تخم حرومها داعش
۰
۰
محرم
-
۰۳:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۱
سلام برهمه دوستان خب باید اینطور میشد عراقیها به ایران حمله كردن تجاوز كردن كشتن اخر عاقبت این كار شد این اسرارو بردن شام در سوریه زدن گشواره هاشنو كندن اخر عاقبتشون شد این جواب سلام یعنی سلام جواب بی ادبی بی ادبیست امیدوارم خدا همه داعشیهارو از بین ببره
۰
۰
parisa
-
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۳
لعنت به داعشی ها كه با اسم خدا دارن قتل میكنن...خدا دیگه جواب بده
۰
۰
علی شكوری
-
۲۳:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۴
بنظرمن به اینها انسان نمیشه كفت حتی حیوان هم حیفه بخدا اروزومیكنم یكی ازاینها بدستم بیفته
۰
۰
حمید كاسپین
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۳
شبی كه خدا گریه كرد،روزیكه مولایمان گفت زمانی میرسدكه ازاسلام فقط خاطره تعریف میكنندایااین همان اسلام است چراشمشیرهابه نام دین به سرملت فرودمیایدازمدافعان حقوق بشر(حشر)خبری نیست یك لحظه خودمونو بزاریم جای اونا ،،،،،وای یزیدرو سفیدشد معاویه شمر چنگیز روسفیدشدند،خدایابه من مرگ بده چون جوابی ندارم به علی(ع) مظهرعدالت بدهم
۰
۰

نیازمندی ها