jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۶۵۱۱ ۲۲ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

آخرین اثر قرآنی «غلامحسین امیرخانی» استاد برجسته خوشنویسی در بیست‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم رونمایی شد.

به گزارش جام‌جم، این اثر چهره ماندگار هنر کشورمان با حضور هنرمندان و دست‌اندرکاران نمایشگاه قرآن در بخش هنری رونمایی شد و به نمایش درآمد. او در این اثر آیه پنج سوره قصص را به رشته تحریر درآورده است.

استاد امیرخانی از اعضای پیوسته فرهنگستان هنر است که سال‌ها ریاست انجمن خوشنویسی ایران را بر عهده داشته و اکنون رئیس شورای ارزشیابی این انجمن است. او آثار متعددی از شاعران بزرگ زبان و ادب فارسی از جمله گلستان سعدی، رباعیات خیام، دیوان خواجوی کرمانی، صحیفه هستی، فرازهایی از شاهنامه، دوازده بند محتشم کاشانی، دیوان حافظ، منتخبی از غزلیات سعدی، ترجیع‌بند هاتف اصفهانی و ... را به خط خوش نگاشته است. هر چند امیرخانی در سال‌های گذشته آثارش را در نمایشگاه‌های گروهی به نمایش می‌گذاشت، اما سال گذشته پس از 15 سال نمایشگاهی انفرادی از آثارش را در گالری ساربان برپا کرد و بخشی ازآثار جدیدش را در معرض نمایش عموم گذاشت. این استاد پیشکسوت موسیقی برای دو بار نشان درجه یک فرهنگ را دریافت کرده است. انجمن ملی آثار و مفاخر نیز بهمن‌ماه سال گذشته مراسم بزرگداشتی برای این هنرمند برجسته کشورمان برگزار کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

ریشه حوادث و اعتراضاتی که این روزها در شهر مینیاپولیس در حال وقوع است به خشونت علیه یک جوان سیاهپوست آمریکایی برمی‌گردد. اما علت اعتراض و واکنش بسیار گسترده سیاهپوستان به این ماجرا این است که بارها در آمریکا، حوادثی از این قبیل اتفاق افتاده و این اولین بار نیست.

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

گفتگو

بیشتر
حمله به رکورد ۵۰‍۱

مجتبی ملکی، قهرمان پاورلیفتینگ جهان در گفت‌وگو با جام‌جم از هدف بزرگ بعدی‌اش گفت

حمله به رکورد ۵۰‍۱

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر