jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۶۴۸۰ ۲۲ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

پزشک جوان با همدستی هفت مرد تبهکار شبکه توزیع اسکناس‌های جعلی و داروهای تقلبی را راه‌اندازی کرد. سرکرده باند بابت اقدامات مجرمانه همدستانش به آنها حقوق می‌داد.

به گزارش جام‌جم، ماموران پلیس امنیت شهرستان جویبار در آخرین روزهای سال گذشته و با گزارش‌های مردمی در جریان فعالیت شبکه خرید و فروش چک و اسکناس‌های جعلی قرار گرفتند. ماموران پس از چهار ماه عملیات ویژه در این زمینه، سرانجام هفته گذشته با کسب سرنخ‌هایی توانستند سه عضو این باند را شناسایی کنند. ماموران با هماهنگی قضایی برای دستگیری اعضای باند به مخفیگاه آنها اعزام شده و نوزدهم تیر امسال هر سه متهم را هنگام خروج از مخفیگاهشان دستگیر کردند.

در بازرسی از مخفیگاه متهمان به نام‌های رضا، بهزاد و رحیم، 99 قطعه اسکناس ده هزار تو مانی جعلی کشف و خودروهای متهمان نیز توقیف و به پارکینگ پلیس منتقل شد.

متهمان برای ادامه تحقیقات به پلیس امنیت عمومی شهرستان جویبار منتقل شدند و پس از اظهارات ضد و نقیض، اعتراف کردند با همدستی یک پزشک به نام سیامک که تا چندی پیش ساکن تهران بوده و اکنون در یکی از محله‌های جویبار زندگی می‌کند و چهار نفر دیگر، یک باند را تشکیل داده و در زمینه تهیه و فروش اسکناس و چک‌های جعلی و نیز فروش داروهای قاچاق فعالیت داشته‌اند.

در ادامه تحقیقات مشخص شد، این پزشک سرکرده باند است و درازای اقدامات مجرمانه همچون فروش داروی تقلبی و توزیع اسکناس‌های جعلی به اعضای باند حقوق می‌دهد. با اعتراف هر سه متهم برای آنها قرار قانونی صادر شد. جستجوی پلیس برای دستگیری دیگر اعضای این باند ادامه داشت تا این که روز بعد مخفیگاه سرکرده باند شناسایی شد و ماموران با دستگیری او، در خانه‌اش 1823 عدد آمپول دیکنوفناک، 20 عدد متادون، هزار عدد کپسول خارجی قاچاق و مقداری شیشه و پایپ همراه یک عدد قمه و شوکر کشف کردند. پزشک جوان با انتقال به اداره پلیس در بازجویی گفت: از مدتی پیش باندی را تشکیل دادم و در زمینه قاچاق انواع داروها و نیز تهیه و فروش اسکناس و چک‌های جعلی با همدستانم فعالیت داشتم. در این مرحله از تحقیقات مخفیگاه چهار عضو دیگراین باند که فراری بودند نیز شناسایی شد و آنها یکی پس از دیگری در عملیات جداگانه پلیسی دستگیر شدند. سرهنگ سیدرحمان رضازاده، فرمانده انتظامی شهرستان جویبار در این باره به جام‌جم گفت: متهمان با قرار قانونی روانه زندان شدند. تحقیقات تکمیلی از آنها برای مشخص شدن دیگر جرایمشان ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر