jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۶۴۷۸ ۲۲ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

پس از 25 سال حضور در رئال‌مادرید، 16 فصل بازی در جمع کهکشانی‌ها و انجام 725 بازی برای سفیدپوشان پایتخت اسپانیا، ایکر کاسیاس روز گذشته با یک خداحافظی احساسی با هواداران رئال‌مادرید رسما به دوران بازیگری خود در سانتیاگو برنابئو پایان داد تا آن را در پورتوی پرتغال ادامه دهد.

به گزارش تسنیم، کاسیاس که به همراه کهکشانی‌ها سه قهرمانی در لیگ قهرمانان، پنج قهرمانی در لالیگا، دو قهرمانی در جام حذفی اسپانیا، دو سوپرجام اروپا، یک قهرمانی در جام باشگاه‌های جهان و چهار قهرمانی در سوپرجام اسپانیا کسب کرد، در حضور خبرنگاران پرشماری که برای پوشش آخرین کنفرانس خبری او قبل از ترک مادرید آمده بودند، وداعی احساسی و اشکبار با هواداران داشت.

کاسیاس گفت: امروز به این استادیوم فوق‌العاده آمده‌ام تا با همه شما خداحافظی کنم، بخصوص با هواداران رئال‌مادرید، چون همانطور که می‌دانید من دیگر بازیکن رئال‌مادرید نیستم و اکنون بازیکن پورتو محسوب می‌شوم. من به چند دلیل به پورتو می‌روم. اول از همه هیجانی است که برنامه‌های مربی این تیم به من داده است. دوم شور و اشتیاقی که اعضای این تیم نسبت به من نشان دادند. من هر کاری از دستم ساخته باشد انجام می‌دهم تا نگذارم پورتو سرافکنده شود و تا جای ممکن می‌جنگم تا بیشترین تعداد جام ممکن را در این تیم کسب کنم.

کاسیاس که به سبب احساساتی‌شدنش به زحمت می‌توانست صحبت کند، در ادامه به تأثیری که رئال‌مادرید بر زندگی شخصی و حرفه‌ای او گذاشته است، اشاره کرد و گفت که ترجیح می‌دهد هواداران او را به عنوان انسانی خوب به یاد بسپارند تا یک دروازه‌بان خوب.

او ادامه داد: باشگاه رئال‌مادرید به من فقط نیاموخت که چگونه یک ورزشکار باشم، این باشگاه به من رسم انسانیت را هم آموخت. من از تمام مربیانی که در رئال داشتم چیزهای فراوانی یاد گرفته‌ام. همه آنها نقشی کلیدی در پیشرفت من در زندگی شخصی و حرفه‌ام داشته‌اند. هر روز ما در کنار هم برای ساختن بخشی از رئال‌مادرید کار کردیم و آنها همیشه حامی من بودند. می‌خواهم از والدین و تمام اعضای خانواده‌ام تشکر کنم.

کاسیاس در بخشی از صحبت‌هایش از هواداران رئال تشکر کرد: از همه شما هواداران رئال‌مادرید برای حمایت‌های‌تان تشکر می‌کنم، همه شمایی که به من برای بالای سر بردن جام‌های مختلف کمک کردیم و در لحظات تلخ و شیرین در کنارم بودید، شما که هر وقت به کمک‌تان نیاز داشتم، کمکم کردید. من نمی‌خواهم به عنوان یک دروازه‌بان خوب یا بد به یاد سپرده شوم، بلکه فقط می‌‌خواهم از من به عنوان انسانی خوب که اشتباهاتی هم داشت، یاد شود. از شما متشکرم، متشکرم و هزار بار متشکرم. من هر کجا که بروم همیشه فریاد زنده‌باد مادرید را سر خواهم داد.

کاپیتان پیشین کهکشانی‌‌ها در پایان گفت: مطمئنم که در آینده ما باز هم یکدیگر را خواهیم دید. با شما خداحافظی نمی‌کنم، چون این یک خداحافظی نیست. امیدوارم بزودی دوباره شما را ببینم. از همه شما برای همه چیز متشکرم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر