jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۶۴۱۹ ۲۲ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

نزدیک به 110 روز از آغاز حملات متجاوزانه جنگنده‌های سعودی و نیروهای به اصطلاح ائتلاف به مناطق یمن می‌گذرد. طی این مدت بارها گزارش‌های مختلفی در مورد ابعاد جنایات سعودی‌ها منتشر شده است. بتازگی شبکه یمنی المسیره جزئیات دقیقی از میزان خسارت‌های این حملات منتشر کرده است.

بنا بر این گزارش، جنگنده‌های سعودی طی این مدت 19 استان از استان‌های یمن را بیش از 17 هزار بار با جنگنده‌ها، کشتی‌های جنگی و توپخانه‌ها هدف قرار داده‌اند که بر اثر آن 300 هزار واحد مسکونی بر روی ساکنان آن ویران شده است. در همین مدت در اثر حملات سعودی‌ها فعالیت 3600 مدرسه متوقف شده است. سعودی‌ها همچنین 482 مسجد را در یمن ویران کرده‌اند. طی این مدت ده فرودگاه و شش بندر بمباران و موشکباران شده است. 250 پل و جاده که مناطق مختلف یمن را به یکدیگر متصل می‌کند ویران شده است. 167 باب بیمارستان، 700 ساختمان از ساختمان‌های دولتی، 11 مؤسسه رسانه ای، 370 انبار مواد غذایی، 305 مدرسه و مرکز آموزشی و 15 ورزشگاه در حملات جنگنده‌های سعودی با خاک یکسان شده‌اند. رژیم سعودی 27 دانشگاه و 74 نیروگاه تولید برق، 67 سیستم آبرسانی، 170 بازار تجاری، 69 مرغداری و شش سیلوی انبار غلات را ویران کرده‌اند. 300 دستگاه کامیون مواد غذایی نیز هدف قرار گرفته و منهدم شده است.

سعودی‌ها در حملات خود 90 دستگاه تانکر سوخت را منهدم و 83 شبکه مخابراتی را به ویرانه تبدیل کرده اند و 31 مکان تاریخی و باستانی در حملات آنان نابود شده است. بر اثر این حملات 300 هزار نفر آواره شده‌اند. همچنین محاصره زمینی، دریایی و هوایی 25میلیون یمنی را به علت نرسیدن غذا و دارو در معرض نابودی قرار داده است.

این در حالی است که با وجود اعلام آتش‌بس انسانی از جمعه شب، حملات جنگنده‌های سعودی همچنان به مناطق مختلف یمن ادامه دارد. در واکنش به این مساله، دولت عمان از طرف‌های درگیر در یمن خواست تا به آتش‌بس جدید که از جمعه شب آغاز شده پایبند باشند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

تعامل کارساز قوا

تعامل کارساز قوا

قوه مجریه، قضاییه و مقننه، سه بازوی کارآمدی نظام در پاسخگویی به مطالبات حقیقی مردم و اجرای سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبر انقلاب‌ هستند و همگرایی سه‌ قوه در اجرای این سیاست‌ها الزامی است.

گفتگو

بیشتر
بازیگری نمی‌ایستد

گفت‌گو با پرستو گلستانی به مناسبت تولدش و همه خاطراتی که این سال‌ها برای ما ساخته است

بازیگری نمی‌ایستد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر