jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۶۳۶۲ ۲۲ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

دفترچه درمانی نماد بیمه درمان است و بیمه برای رفع بیم بیمه‌شدگان در قبال هزینه‌های درمانی به وجود آمده است. مردم هنگام سلامت پول می‌دهند تا هنگام بیماری نگران هزینه‌های درمان نباشد، اما در عمل به نظر می‌رسد بیمه درمان نتوانسته این بیم را برطرف کند. مردم هنگام بیماری، علاوه بر پول‌هایی که قبلا تحت عنوان حق بیمه پرداخته‌اند، باید مجدد از جیب هزینه کنند.

برخی هم حق بیمه دیگری می‌پردازند و خود را بیمه تکمیلی کرده‌اند. اگرچه ممکن است آنها نسبتا وضع بهتری داشته باشند، اما باز از دست هزینه‌های درمان خلاصی ندارند. سازمان جهانی بهداشت در گزارش سال 2010 خود به این مساله تحت عنوان «پوشش همگانی سلامت» توجه کرده است، این که همه جمعیت تحت پوشش بیمه قرار گیرند، یک بعد قضیه است که به آن پوشش جمعیتی می‌گویند.

اما دو بعد مهم دیگر هم وجود دارد، این که بیمه چه خدماتی را پوشش می‌دهد که به آن پوشش خدمتی می‌گویند و این که بیمه تا چه حد هزینه‌ها را پوشش می‌دهد که به آن پوشش هزینه‌ای می‌گویند. در ایران، با پوشش جمعیتی مشکل کمتری داریم، چون همه مردم به نوعی بیمه هستند و دفترچه درمانی در دست دارند، اما مشکل اصلی که باعث می‌شود مردم فکر کنند دفترچه درمانی اعتبار لازم را ندارد در پوشش خدمتی و پوشش هزینه‌ای است.

سوال اینجاست که چه اقداماتی باید انجام شود تا پوشش خدمتی و پوشش هزینه‌ای بیمه‌ها بیشتر شود؟

سازمان‌های بیمه‌گر، پول‌های مردم را جمع می‌کنند و به نمایندگی آنها از پزشکان و موسسات درمانی خرید خدمت می‌کنند. برای این که دفترچه‌های درمانی مردم اعتبار بیشتری داشته باشد، سازمان‌های بیمه‌گر باید به جای خرید منفعل، خرید آگاهانه و عاقلانه انجام دهند. خرید منفعل، آن است که سازمان‌های بیمه‌گر منتظر می‌مانند پزشکان و موسسات درمانی برای آنها صورتحساب بیاورند و سپس آنها صورتحساب را پرداخت می‌کنند، بدون این که دقیقا تعیین کرده باشند در قبال این پرداخت چه انتظاراتی دارند و آیا این انتظارات برآورده شده است یا خیر. ایجاد هزینه‌های بیشتر، سازمان‌های بیمه‌گر را روز به روز ضعیف‌تر می‌کند، تا جایی که نمی‌تواند پوشش قیمتی و خدمتی خود را افزایش دهد، اما خرید آگاهانه این است که سازمان بیمه‌گر به صورت فعال تصمیم بگیرد از چه کسی، چه خدمتی و با چه کیفیت و قیمتی را بخرد.

هر چند سازمان‌های بیمه‌گر باید در این رابطه کارهای زیادی انجام دهند، اما همه پاسخ در سازمان‌های بیمه‌گر نیست. دولت باید خدمات درمانی ضروری و پرهزینه مانند سرطان‌ها را پوشش دهد تا بیماران دچار هزینه‌های کمرشکن نشوند. همچنین دولت باید نقش قوی‌تری در سیاستگذاری و سازماندهی نظام سلامت بازی کند، طوری که رشد ناموزون و بی‌قاعده بخش خصوصی را کنترل و نظارت قوی‌تری بر این بخش اعمال کند. بخش خصوصی تحت عناوین مختلف مانند خدمات خارج شمول بیمه، استفاده از اجناس خارجی، خدمات اضافه و اضافه نوشتن کدهای پزشکی، پرداخت از جیب مردم را اضافه می‌کند و به همان نسبت مردم به دفترچه درمانی خود بی‌اعتماد می‌شوند.

پرداخت زیرمیزی نیز مشکل را حادتر می‌کند. برای کنترل این موارد دولت باید نقش مدیریت و سیاستگذاری خود را تقویت کند. راهکار دیگر برای کنترل هزینه‌ها آن است که برای درمان بیماری‌های مختلف، «راهنمای درمان بیماری» تهیه شود و پزشکان با ابزارهای مالی و قانونی به این سمت سوق پیدا کنند که بر اساس این راهنماها بیماران را درمان و از درمان‌های پرهزینه و کم اثر خودداری کنند. خلاصه این که اگر نحوه مدیریت منابع مالی و روابط بین بازیگران نظام سلامت (دولت، سازمان‌های بیمه‌گر، مردم و موسسات درمانی) اصلاح نشود، تزریق هرچه بیشتر منابع مالی فقط در کوتاه‌مدت راهگشا خواهد بود.

جـام‌جــم

دکتر حسین جودکی‌

کارشناس گروه اقتصاد درمان و برنامه‌ریزی سازمان تامین اجتماعی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر