jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۸۱۶۲۹۵   ۲۱ تير ۱۳۹۴  |  ۱۵:۱۱

رئیس بخش گوش، حلق و بینی بیمارستان لقمان با اشاره به شیوع سرطان‌های سر و گردن در کشور اظهار کرد: افزایش سن، آلودگی هوا، تابش نورآفتاب، عادات تغذیه‌ای نادرست و همچنین ضعف سیستم ایمنی بدن از جمله عوامل دخیل در بروز و رشد سرطان‌های سر و گردن هستند.

4 علت شیوع سرطان‌های سر و گردن در کشور

به گزارش جام جم آنلاین و بنابر اعلام روابط عمومی بخش گوش و حلق و بینی بیمارستان لقمان، دکتر مهدی خواجوی ضمن ارائه توضیحات کاملی در خصوص نخستین سمینار دو روزه تومورهای سر و گردن که اول مرداد ماه در سالن شهید غرضی بیمارستان میلاد برگزار می‌شود، گفت: از امسال سلسله سمینارهایی با موضوع تومورهای سر و گردن کلید می‌خورد.

وی افزود: تشریح علل و عوامل ابتلا به تومورهای ناحیه سر و گردن، نحوه تشخیص و معرفی راهکارهای درمان اعم از روش‌های جراحی و غیرجراحی در این گفتمان‌های علمی مدنظر هستند.

رئیس نخستین سمینار تومورهای سروگردن با بیان اینکه قصد داریم در هر سمینار، دو تومور اصلی را مورد توجه قرار دهیم، گفت: امسال سرطان‌های "غدد بزاقی" و "تیروئید" محورهای اصلی سمینار هستند. به همین ترتیب در سال‌های آتی سرطان‌های دیگر دنبال می‌شوند.

خواجوی ادامه داد: تومورهای سر و گردن انواع مختلف بسیاری دارند که از سرطان پوست، چشم، حفره دهان، زبان و غدد لنفاوی گرفته تا سرطان غده تیروئید، حلق و حنجره را شامل می‌شود. به طور کلی هر بافتی در سر و گردن می‌تواند درگیر تومورهای سرطانی شود.

وی با اشاره به شیوع سرطان‌های سر و گردن در کشور اظهار کرد: این موضوع به عوامل مختلفی باز می‌گردد که افزایش سن یکی از آنهاست. جامعه ما به سمت سالمند شدن حرکت می‌کند و به هر میزان که سن بالاتر می‌رود، بیماری‌های بیشتری در فرد بروز می‌کند.

رئیس بخش گوش و حلق و بینی بیمارستان لقمان افزود: آلودگی هوا و محیط زیست، تابش نورآفتاب و بروز سرطان‌های پوستی، عادات تغذیه‌ای نادرست و همچنین ضعف سیستم ایمنی بدن از جمله دیگر عوامل دخیل در بروز و رشد سرطان‌های سروگردن هستند.

خواجوی با بیان اینکه سیستم ایمنی نقش مهمی در سرکوب سلول‌های سرطانی دارد، گفت: استرس‌ها، اضطراب‌ها و نگرانی‌ها می‌توانند سیستم ایمنی بدن را مختل کرده و از قدرت دفاعی بدن بکاهند.

وی درمان سرطان‌ها را تا حد زیادی به میزان پیشرفت بیماری مرتبط دانست و گفت: هرچه سرطان ابتدایی‌تر بوده و هنوز گسترش پیدا نکرده باشد، شانس درمان کامل بالاتر می‌رود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازار دارو بیمار است

بازار دارو بیمار است

چالش‌های زیادی در صنعت داروسازی کشور وجود دارد. چالش مهم این روزها اما کمبود دارو است.

واریانت‌ هندی، ایران را فتح می‌کند؟

واریانت‌ هندی، ایران را فتح می‌کند؟

چرخه انتشار کرونا هنوز در کشور گسترده است، هنوز به شکل میانگین روزانه بیش از 11هزار مبتلای جدید شناسایی می‌شود و این زنگ خطری است که باید جدی گرفته شود.

موج‌های کرونا ادامه دارد

موج‌های کرونا ادامه دارد

اخیرا وزیر بهداشت و درمان در سخنان خود عنوان کرد که موج چهارم ویروس کرونا در کشور کنترل شده و کشور در حال عبور از این موج است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش