jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۱۶۲۵۵   ۲۱ تير ۱۳۹۴  |  ۱۱:۴۱

با ثبت مصرف ۲۵۰.۷ میلیون مترمکعب آب شرب در تهران در طول فصل بهار متوسط مصرف روزانه هر نفر در استان تهران به ۲۱۶ لیتر رسید.

هر تهرانی در بهار روزانه ۲۱۶ لیتر آب مصرف کرد

از ابتدای فروردین 94 تا پایان خردادماه سال جاری در مجموع 250 میلیون و 799 هزار و 511 مترمکعب آب شرب در استان تهران به مصرف رسید البته این رقم مجموع مصارف اندازه گیری شده و به‌جز میزان مصرف آب در برخی شهرها و روستاهای استان است که بدون کنتورهای اندازه گیری مصرف می‌شوند.

ازاین‌رو در 93 روز بهار 94، به‌طور متوسط روزانه 2 میلیون و 696 هزار و 769 مترمکعب آب شرب در استان تهران به مصرف رسیده که با احتساب جمعیت 12 میلیون و 500 هزار نفری این استان، هر نفر ساکن تهران در هر شبانه روز در بهار سال جاری، 216 لیتر آب شرب مصرف کرده است.

در این مدت بیشترین مصرف روزانه آب در تهران در روز سی و یکم خردادماه به‌میزان 3 میلیون و 131 هزار و 378 مترمکعب ثبت شد. به‌عبارتی در این روز هر تهرانی 250 لیتر آب تصفیه شده شرب مصرف کرد.(تسنیم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

با توجه به موج گرانی کالاهای اساسی و تورم‌های بی‌ سابقه در چند سال اخیر و همچنین رشد اقتصادی کشورمان که در یک دهه اخیر نزدیک به صفر بوده‌است، قدرت خرید مردم و خانوارهای ایرانی به‌ شدت کاهش یافته و سفره آنها نیز کوچک‌تر شده‌است.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها