jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۶۱۱۴ ۲۱ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی ایران گفت: با نابودی تیم تروریستی در مرزهای جنوب شرق کشور، از وقوع فاجعه بزرگ تروریستی در چند شهر کشور جلوگیری شد.

به گزارش ایرنا، سردار قاسم رضایی در نشست خبری در زاهدان اظهار کرد: در پی اشراف اطلاعاتی مرزبانی سیستان و بلوچستان و با امداد الهی در ماه مبارک رمضان نیروهای مرزبانی پس از اطلاع از قصد یک گروه تروریستی برای ورود به خاک ایران از مرز پاکستان، بعد از ظهر جمعه عازم منطقه کوهستانی مرز میرجاوه شده و مسیرهای مورد نظر را مخفیانه مورد کنترل قرار دادند. وی بیان کرد: نیروهای جان برکف مرزبانی در ساعت یک بامداد با مشاهده گروهی تروریست که قصد ورود به داخل کشور را داشتند، آنان را محاصره کرده و با آنها درگیر شدند.

فرمانده مرزبانی اظهار کرد: در این درگیری که حدود دو ساعت طول کشید تیم بزرگ تروریستی متلاشی شد.

وی افزود: در این عملیات تعدادی از تروریست‌ها به هلاکت رسیده و سه نفر نیز دستگیر شدند که یکی از آنان زخمی و دو نفر دیگر سالم هستند.

رضایی تصریح کرد: این گروه تروریستی که از سوی سازمان‌های جاسوسی، آموزش‌های حرفه‌ای را فرا گرفته و با تجهیزات کامل و انواع سلاح‌ها و مواد منفجره برای اقدامات تروریستی در شهرهای داخلی ایران اعزام شده بودند، در نقطه صفر مرزی قلع و قمع شدند.

وی ادامه داد: از آنجا که این درگیری در نزدیکی مرز صورت گرفت، تعدادی از تروریست‌ها موفق به فرار و انتقال جنازه کشته‌هایشان و مقادیری سلاح و مهمات و مواد منفجره به داخل خاک پاکستان شدند.

فرمانده مرزبانی استان گفت: در این درگیری سه قبضه سلاح، مقادیر زیادی مهمات، موادمنفجره و 140 عدد چاشنی الکترونیکی انفجاری صوتی، زمانی و نوری از تروریست‌ها به دست آمد.

فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: در این درگیری ستوان دوم توحیدی که یکی از نیروهای با تجربه مرزبانی بود، مجروح شد و در حین انتقال به بیمارستان به درجه رفیع شهادت نایل آمد.

رضایی خاطر نشان کرد: در بررسی‌ها و بازجویی‌های انجام شده از تروریست‌های دستگیر شده مشخص شد آنان در جهت اهداف استکبار قصد ورود به داخل کشور و انجام عملیات تروریستی در برخی شهرها از جمله زاهدان، کرمان و بم را داشتند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر