jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۶۰۵۹ ۲۱ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

زوج جنایتکار که پس از کشاندن مرد نمایشگاه‌دار به خانه‌شان او را به قتل رسانده بودند، با صدور قرار جلب دادرسی بزودی در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه می‌شوند.

به گزارش جام‌جم، رسیدگی به این پرونده از شامگاه پنجشنبه، 22 آبان سال گذشته همزمان با گزارش ناپدید شدن مرد میانسالی، در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت. این زن در شکایت خود گفت: شوهرم صاحب یک نمایشگاه خودروست. دیروز صبح با خودروی مزدا 3 خود از خانه خارج شد و دیگر بازنگشت. در این مدت هرچه با او تماس گرفتم تلفن همراهش خاموش بود. احتمال می‌دهم حادثه‌ای برای او رخ داده باشد.

با توجه به وضع مالی مرد ناپدیدشده به نام پویان، ماموران احتمال دادند او قربانی آدم‌ربایی شده است. به همین دلیل تحقیقات را روی این شاخه متمرکز کردند. با گذشت چند روز از ماجرا و تماس نگرفتن آدم ربایان،این فرضیه رنگ باخت و ماموران فرضیه قتل را مطرح کردند. در این مرحله از بررسی‌ها کارآگاهان دریافتند، پویان با زنی به نام شهره ارتباط تلفنی دارد. پس از کشف این سرنخ،شهره و همسرش به عنوان مظنون دستگیر شدند.

در حالی که این زوج منکر هرگونه اطلاعی از سرنوشت پویان بودند، ردیابی‌های پلیسی نشان داد مرد ناپدیدشده روز حادثه حوالی خانه آنها دیده شده است. متهمان که هیچ راهی برای فرار از حقیقت نداشتند سرانجام لب به اعتراف گشودند. همسر شهره در بازجویی‌ها گفت: مهر سال 92 متوجه شدم همسرم خیلی ناراحت است. کنجکاو شدم و خواستم مشکلش را با من درمیان بگذارد. همسرم پس از اصرار من گفت چند ماه قبل مردی که او را می‌شناسد وارد خانه شده و به او تعرض کرده است. پس از آن تصمیم گرفتم همسرم را به قتل برسانم اما وقتی اصرار به بی‌گناهی کرد، حرفش را باور کردم و با تحقیق درباره ماجرا متوجه شدم پویان به زور وارد خانه‌ام شده است.

متهم ادامه داد: بعد از آن خط تلفن همراه جدیدی گرفتم و با آن به نام همسرم به پویان پیامک دادم و او هم جواب پیامک‌هایم را می‌داد تا این‌که روز حادثه او را به خانه‌ام کشاندم. وقتی پویان وارد خانه شد با میله ‌آهنی از پشت سر به او ضربه زدم. او به طرف همسرم حمله کرد اما من مقابلش ایستادم و این بار پنج ضربه دیگر به سرش زدم تا این‌که فوت شد. جسد را داخل گونی گذاشتم و با خودروی خودش به پارکینگی در بزرگراه رسالت بردم و همانجا رها کردم.

شهره هم در بازجویی‌ها گفت: یک سال قبل با زن جوانی آشنا شدم و او گفت مدتی است مردی به نام پویان برای او کار بسته‌بندی می‌آورد تا در خانه انجام دهد. از آنجا که من هم در خانه حوصله‌ام سر رفته بود، خواستم برای من هم کار بیاورد که شماره پویان را به من داد. به این بهانه با هم آشنا شده و یک روز او مرا مورد آزار و اذیت قرار داد. وقتی همسرم متوجه ماجرا شد، تصمیم به قتل او گرفت و من در تماس با پویان به این بهانه که کسی در خانه نیست او را به خانه دعوت کردم.

با اعتراف متهم، بازپرس ویژه قتل همراه تیمی از کارآگاهان جنایی به محل پارک خودروی مزدا 3 رفتند. مأموران در بازرسی از مزدا 3 جسد مرد نمایشگاه‌دار را داخل صندوق عقب خودرو کشف کردند. در ادامه متهمان صحنه جنایت را بازسازی کرده و نتوانستند هیچ دلیلی برای ادعای تعرض مقتول ارائه کنند. با تکمیل تحقیقات، سجاد منافی‌آذر بازپرس جنایی تهران برای مرد جوان به اتهام مشارکت در قتل و برای شهره به اتهام معاونت در قتل قرار جلب دادرسی صادر کرد.

زوج جنایتکار بزودی در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه می‌شوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر