jamejamonline
فرهنگی صدا و سیما کد خبر: ۸۱۵۵۸۹ ۱۹ تير ۱۳۹۴  |  ۱۶:۱۸

در حکمی از سوی علی اصغر پورمحمدی معاون سیما غلامرضا غلامی به سمت مدیر شبکه چهار سیما منصوب شد.

غلامرضا غلامی مدیر شبکه چهار سیما شد

معاون سیما در این حکم شبکه چهار را به عنوان شبکه تخصصی علمی، فرهنگی و هنری با مخاطبان فرهیخته و اهل معرفت و فرهنگ، معرفی و تاکید کرده است ؛ این شبکه مأموریت ویژه‌ای برای کمک به تحقق چشم‌انداز 1404 و اجرای سندهای جامع علمی کشور و مهندسی فرهنگی داشته و دارد.

وی کمک به گسترش گفتمان علمی در سطوح عمومی و تخصصی را از مهمترین وظایف شبکه فرهیختگان دانسته و کمک به گسترش گفتمان فرهنگی هنری مبتنی بر مؤلفه‌های فرهنگ غنی اسلامی ایرانی را از رویکردهای اصلی این شبکه خوانده است.

معرفی اشخاص و آثار برجسته در گسترة علم و فرهنگ به جامعه از دیگر موضوعاتی است که معاون سیما در حکم مدیر شبکه چهار تاکید داشته و توجه به موضوع مهم پژوهش و کمک به اعتلای سطح انگیزشی و نشاط علمی در محافل علمی را اولویتی دیگر برای برنامه سازی در این شبکه دانسته است.

وی همچنین معرفی نهادها، انجمن‌ها و مؤسسات علمی و دانش بنیان برای شناساندن ظرفیت علمی و پژوهشی آنها به جامعه را یکی از مهمترین وظایف شبه چهار توصیف کرده و اضافه کرده: توجه ویژه به هنرِ متعهد و انقلابی به منظور شناساندن وجوه متعالی و انسان‌ساز هنرهای گوناگون بویژه در زمینه ادبیات و شعر فارسی باید در برنامه ها مورد توجه قرار گیرد.

توصیه دیگردکتر پورمحمدی ترویج روحیه علم‌گرایی و ایجاد بستر تعاطی افکار از طریق بکارگیری روش‌ها و قالب‌های مفید بویژه مناظره‌های علمی، معرفتی و فرهنگی در حکم خود می باشد. وی همچنین از مدیریت این شبکه خواسته تا با انعکاس مستمر و مطلوب فعالیت‌های مختلف محافل علمی در زمینه کرسی‌های نظریه‌پردازی، نقد و نوآوری نشاط علمی را در جامعه ایجاد نماید.

دکتر غلامرضا غلامی دارای دکترای علوم سیاسی از دانشگاه امام صادق(ع) و عضو هیأت علمی دانشکده ارتباطات دانشگاه صدا و سیما بوده وپیش از این سمت هایی همچون مدیرکل برنامه‌های سیاسی سازمان؛ مدیرکل اداره کل اخبار صدا؛ مدیر گروه سیاسی شبکه یک؛ مدیر گروه سیاسی شبکه دو و مدیریت گروه اجتماعی شبکه سه را برعهده داشته است.

پیش از غلامی مدیریت شبکه چهار سیما بر عهده تقی رستم وندی بود.(فارس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

گفتگو

بیشتر
بازیگری نمی‌ایستد

گفت‌گو با پرستو گلستانی به مناسبت تولدش و همه خاطراتی که این سال‌ها برای ما ساخته است

بازیگری نمی‌ایستد

پیشنهاد سردبیر بیشتر
افطاری‌ ها

ماه رمضان امسال چه سریال‌هایی روی آنتن شبکه‌های مختلف سیما خواهند رفت؟

افطاری‌ ها

پیشخوان بیشتر