jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۸۱۵۴۵۹ ۱۸ تير ۱۳۹۴  |  ۱۲:۰۲

کاخ سفید با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که رئیس جمهور آمریکا تیم مذاکره کننده کشورش را در مذاکرات هسته ای با هدف رسیدن به توافق هدایت می کند.

«اوباما» برای حصول توافق هسته‌ای «کری» را هدایت می‌کند

در بیانیه منتشره کاخ سفید آمده است: «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا به همراه تیم امنیت ملی خود با «جان کری» و «ارنست مونیز» وزرای امور خارجه و انرژی آمریکا از طریق ویدئو کنفرانس ارتباط برقرار کرده و به بررسی پیشرفت های حاصله در مذاکراتِ در جریان پرداخته است.

در ادامه این بیانیه تصریح شده است: اوباما اقدامات انجام شده تا کنون را بررسی و رهنمودهایی را در ارتباط با تلاش های کنونی برای حصول توافق خوب میان کشورهای ۱+۵ با ایران و در راستای خواسته ای این کشور به کری و مونیز ارائه داد.

دیروز نیز، فرماندار جمهوری خواه ایالت اوهایو با انتقاد از رویکرد دولت آمریکا در قبال ایران، دولت باراک اوباما را عاشق توافق هسته ای با ایران دانسته بود.

«جان کاسیچ» فرماندار جمهوری خواه ایالت اوهایو گفته بود: تلاش دولت باراک اوباما برای رسیدن به توافق هسته ای نشان می دهد این دولت به شدت علاقه مند است طرحهایش در این زمینه به نتیجه برسد.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر