jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۸۱۵۴۴۰ ۱۸ تير ۱۳۹۴  |  ۱۰:۳۴

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: ما ترجیح می دهیم که اگر به بهترین توافق نتوانیم برسیم، مذاکرات را ترک کنیم. بهترین توافق باید در حد ممکن از دستیابی ایران به سلاح اتمی جلوگیری کند.

اگر توافق حاصل نشود ترجیح می دهیم مذاکرات را ترک کنیم

مارک تونر در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید ما شاهد اظهار نظرهای مختلف شرکت کنندگان در مذاکرات هستیم، به نظر می رسد که اوضاع دشواری در آنجا وجود داشته باشد،گفت: من به طور کلی نمی توانم چیز بیشتری درباره مذاکرات به جز این بگویم که بدیهی است که مذاکرات در جریان است. جان کری و تیم وی در آنجا هستند. ایرانی ها در آنجا هستند. وزرای خارجه چین و روسیه محل مذاکرات را به منظور حضور در اجلاس بریکس ترک کرده اند.کار دشوار در وین بر روی زمین باقی مانده است. به نظرم شمار کنفرانس های خبری نمی تواند نشان دهنده روند مذاکرات باشد.همانطور که دیروز و روز قبل از آن گفتیم بدیهی است که موضوعات دشوار باقی مانده است و ما تلاش می کنیم که آن موضوعات را حل و فصل کنیم و ما برای توافق جامع تلاش می کنیم اما هنوز به آنجا نرسیده ایم.

وی در پاسخ به این سوال خبرنگار که پرسید چه مسائل مشکلی باقی مانده است، گفت: این سوال خوبی است اما سوالی نیست که بتوان پاسخ آن را از اینجا به طور عمقی و با جزئیات داد زیرا این مسائل، مسائلی هستند که مذاکره درباره آنها هم اکنون در اتاق مذاکرات در جریان است و همانطور که در مذاکرات گوناگون گفته ایم، ما قصد نداریم که این موضوعات را از این تریبون علنی کنیم.همانطور که گفتید برخی مسائل هنوز باقی مانده است که باید بر روی آنها کار شود.اساسا همانطور که بارها رئیس جمهور و وزیر خارجه گفته اند،ما ترجیح می دهیم که اگر به بهترین توافق نتوانیم برسیم، (مذاکرات) را ترک کنیم.بهترین توافق باید در حد ممکن از دستیابی ایران به سلاح اتمی جلوگیری کند.(خبرگزاری صدا و سیما)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
salar
Germany
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۴/۰۴/۱۸
سلام بر جام جم
ترجیم اشتباه است ترجیح جایگزین شود
۰
۰

یادداشت

بیشتر
مصاف جدی با یقه سفیدها

مصاف جدی با یقه سفیدها

تاکنون تلاش‌های زیادی برای احقاق حقوق مردم و اجرای عدالت قضایی و اجتماعی از سوی آیت‌ا... رئیسی، رئیس قوه‌قضاییه صورت گرفته و نتایجی در برداشته است اما با این وصف، موضوع صدور دستورالعمل اجرایی قانون اعاده اموال نامشروع مسؤولان را شاید بتوان جزو برجسته‌ترین اقدامات صورت گرفته در این زمینه دانست.

مذاکره نکردیم، جنگ هم نمی‌شود

مذاکره نکردیم، جنگ هم نمی‌شود

در چند روز گذشته لفاظی‌های بسیاری مبنی بر این‌که ممکن است یک جنگ بین ایالات متحده آمریکا و جمهوری اسلامی ایران رخ دهد صورت گرفته است که بیشترین سهم در این لفاظی‌ها مربوط به دیپلمات‌های غربی و رسانه‌های نزدیک و وابسته به آنها بوده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر