jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۸۱۵۴۳۹   ۱۸ تير ۱۳۹۴  |  ۱۰:۱۳

نیویورک‌تایمز در مقاله‌ای به احساسات ضدآمریکایی ایرانیان پرداخته و گفته که این هفته در راهپیمایی ضداسرائیلی (روز قدس)، شعارهای ضدآمریکایی بلندتر شنیده خواهد شد.

شعارهای ضدآمریکایی در روز قدس بلندتر شنیده می‌شود

روزنامه نیویورک‌ تایمز در مقاله‌ای به مذاکرات حساس هسته‌ای میان ایران و 1+5 و احساسات مردم ایران نسبت به آمریکایی ها در روزهای اوج مذاکرات پرداخته است.

در ابتدای این گزارش آمده است: «شعار مرگ بر آمریکا و سوزاندن پرچم‌های این کشور، برای مردم تهران امری آشنا است؛ در حالی که ایران و ایالات متحده در شرف رسیدن به توافقی تاریخی هستند، در لحن مردم تفاوتی واضح ایجاد شده است.»

نیویورک تایمز این تفاوت واضح را اینگونه توصیف می‌کند: «صدای ضدیت با آمریکا، گوش‌خراش‌تر شده است.»

در ادامه می‌خوانیم: «بلندتر شدن صدای شعارهای تند را در نمایش ضداسرائیلی جمعه پیش‌رو خواهیم دید.»

آخرین جمعه ماه مبارک رمضان در کشورهای اسلامی بر اساس ابتکار امام راحل (ره)، نمایش احساسات ضدصهیونیستی و حمایت از مردم تحت ستم فلسطین است؛ این روز با نام روز جهانی قدس شناخته می‌شود.(فارس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نامزدها برنامه‌محور باشند

نامزدها برنامه‌محور باشند

مردم ایران برای حضوری حماسی در انتخابات ریاست‌ جمهوری 1400 کار بزرگی در پیش دارند و انتظار می‌رود این ملتی که همواره حماسه‌آفرین و تاریخ‌ساز بودند، از این امتحان بزرگ سربلند و پیروز بیرون بیایند.

حضور پرشور و انتخاب درست، علاج دردهای مزمن کشور

حضور پرشور و انتخاب درست، علاج دردهای مزمن کشور

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌ جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به همراه انتخابات میاندوره‌ای مجلس شورای اسلامی و همچنین خبرگان رهبری در تعدادی از حوزه ها، جمعه 28خرداد امسال برگزار می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر