jamejamonline
ورزشی بانوان کد خبر: ۸۱۴۷۹۱   ۱۵ تير ۱۳۹۴  |  ۱۳:۳۵

جام جم ورزشی: مهاجم تیم ملی فوتبال برزیل یک رکورد بسیار ویژه از خود در رقابت های جام جهانی کانادا بر جای گذاشت.

مارتا، دختری که در جام جهانی تاریخ را ورق زد

به گزارش جام جم ورزشی ، مارتا که تاکنون پنج بار توپ طلای فوتبال زنان دنیا را برده ستاره تیم ملی فوتبال برزیل در این دوره از رقابت های جام جهانی فوتبال زنان بود که در کانادا برگزار شد. هر چند مارتا با تیم ملی فوتبال برزیل باز هم راهی برای رسیدن به یک چهارم نهایی و مراحل بالاتر پیدا نکرد اما یک رکورد ویژه از خود بر جای گذاشت. او که سابقه حضور در سه جام جهانی دیگر را هم دارد تعداد مجموع گل های خود در جام جهانی را به عدد 15 رساند تا با سبقت از بریجیت پرینز آلمانی عنوان برترین گلزن تاریخ جام جهانی زنان را از آن خود کند. سایت استار اسپورت از رکوردزنی او از ورق زدن تاریخ در جام جهانی زنان یاد می کند.

مارتا همان فوتبالیستی است که پله اسطوره بی بدیل فوتبال برزیل وی را دختر قهرمان برزیلی ها معرفی کرده بود.

به گزارش استار اسپورت گفتنی است مارتا که هم اکنون در یک باشگاه سوئدی بازی می کند عنوان گران ترین بازیکن تاریخ فوتبال زنان را نیز یدک می کشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

باعث خوشحالی و مسرت است که رهبر معظم انقلاب در جمع قهرمانان و سرمایه‌های ورزش کشور، همچون همیشه مدبرانه به بسیاری از مسائل و معضلات این حوزه اشاره کردند و با بیانات خود، برنامه اصلی دستگاه‌ های ورزشی کشور را طی سال‌های آتی ترسیم نمودند.

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها