jamejamonline
ورزشی بانوان کد خبر: ۸۱۴۷۹۱   ۱۵ تير ۱۳۹۴  |  ۱۳:۳۵

جام جم ورزشی: مهاجم تیم ملی فوتبال برزیل یک رکورد بسیار ویژه از خود در رقابت های جام جهانی کانادا بر جای گذاشت.

مارتا، دختری که در جام جهانی تاریخ را ورق زد

به گزارش جام جم ورزشی ، مارتا که تاکنون پنج بار توپ طلای فوتبال زنان دنیا را برده ستاره تیم ملی فوتبال برزیل در این دوره از رقابت های جام جهانی فوتبال زنان بود که در کانادا برگزار شد. هر چند مارتا با تیم ملی فوتبال برزیل باز هم راهی برای رسیدن به یک چهارم نهایی و مراحل بالاتر پیدا نکرد اما یک رکورد ویژه از خود بر جای گذاشت. او که سابقه حضور در سه جام جهانی دیگر را هم دارد تعداد مجموع گل های خود در جام جهانی را به عدد 15 رساند تا با سبقت از بریجیت پرینز آلمانی عنوان برترین گلزن تاریخ جام جهانی زنان را از آن خود کند. سایت استار اسپورت از رکوردزنی او از ورق زدن تاریخ در جام جهانی زنان یاد می کند.

مارتا همان فوتبالیستی است که پله اسطوره بی بدیل فوتبال برزیل وی را دختر قهرمان برزیلی ها معرفی کرده بود.

به گزارش استار اسپورت گفتنی است مارتا که هم اکنون در یک باشگاه سوئدی بازی می کند عنوان گران ترین بازیکن تاریخ فوتبال زنان را نیز یدک می کشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
غافل از جوانگرایی

غافل از جوانگرایی

لیگ جهانی والیبال سال 1990 راه‌اندازی شد و در نوع خودش در ورزش جهان بی‌نظیر بود چون هیچ ورزشی در سطح دنیا لیگ نداشته مگر لیگ باشگاهی  اما این لیگ در رده ملی بود.

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر