jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۱۴۵۱۹   ۱۴ تير ۱۳۹۴  |  ۱۸:۱۳

دو شهر مهم و راهبردی السجر و الصقلاویه در استان الرمادی و در نزدیکی شهر اشغالی فلوجه، امروز یکشنبه توسط نیروهای عراقی شامل ارتش و نیروهای مردمی آزاد شدند. این دو شهر از آذرماه سال 92 تاکنون در کنترل داعش قرار داشت.

2 شهر مهم عراق از اشغال داعش آزاد شدند

یک منبع نیروهای مردمی عراق به ایرنا در بغداد گفت: نیروهای امنیتی و مردمی عراق در ادامه عملیات آزادسازی الانبار موفق شدند مقارن ظهر امروز یکشنبه با به هلاکت رساندن تعداد زیادی از عناصر گروه تروریستی داعش و انهدام مواضع و خودروهای بمب گذاری شده آنان، دو شهر مهم السجر و الصقلاویه را آزاد کنند.

این منبع با اشاره به این که پس از این عملیات عناصر داعش به صورت جمعی منطقه را به سمت شهر فلوجه ترک کردند، افزود: در شهر الصقلاویه سه خودروی بمب گذاری شده آنان به دست نیروهای مردمی شناسایی و منهدم شد.

وی اضافه کرد: با آزادی این دو شهر، نیروهای عراقی به زودی عملیات آزادسازی شهر فلوجه را بعد از حدود 18 ماه آغاز خواهند کرد.

شهر الصقلاویه در فاصله حدود 10 کیلومتری غرب شهر فلوجه و بر سر راه پایگاه نظامی الحبانیه قرار دارد.

آزادی مناطق یاد شده، حلقه محاصره نیروهای داعش در شهر فلوجه را کامل تر کرده است.

همچنین گزارش های رسانه ای در عراق حاکی است که نبردهای سنگینی در خطوط تماس میان نیروهای عراقی با گروه تروریستی داعش در روز یکشنبه جریان داشته که شدیدترین این نبردها در مناطق الکرمه در شرق فلوجه که به خاکریز دفاعی این شهر نیز معروف است، جریان داشته است.

در حدیثه در شمال و مناطقی در جنوب شرقی الرمادی نیز از درگیری های شدید میان نیروهای داعش و نیروهای ارتش و مردمی گزارش شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها