jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۸۱۴۴۶۹   ۱۴ تير ۱۳۹۴  |  ۱۶:۰۰

«زبیگنیو برژینسکی»می گوید: «توافق هسته ای با ایران در برهه فعلی بهتر از عدم توافق است. درگیری هایی که در خاورمیانه رخ می دهد ما را بر آن می سازد تا این توافق را صورت دهیم. به نظر من عاقلانه است که با توافق هسته ای بر ثبات خاورمیانه بیافزاییم.»

توصیه برژینسکی برای توافق با ایران و مهار جمهوری خواهان

برژینسکی مشاور امنیت ملی ایالات متحده آمریکا در دوران ریاست جمهوری جیمی کارتر که در زمره استراتژیست های رئالیست آمریکایی محسوب می شود، توصیه اخیر وی به مقامات کاخ سفید در خصوص توافق هسته ای با ایران، بار دیگر ذهن تحلیلگران رئالیست آمریکایی را در قبال مذاکرات وین درگیر کرده است.

این اظهارات برژینسکی در حالی مطرح می شود که چندی پیش وی صراحتا از طرح ادعاهای امریکا مبنی بر ساخت بمب هسته ای توسط ایران به مثابه یک حقه بازی هسته ای یاد کرده و خواستار پایان دادن آن از سوی واشنگتن شده بود.

برژینسکی از جمله نظریه پردازان حوزه سیاست خارجی آمریکاست که حتی نظرات وی د بین برخی جمهوریخواهان امریکا مورد توجه و استناد قرار می گیرد.

پس از قرائت بیانیه لوزان نیز برژینسکی یکبار در سنای آمریکا حضور پیدا کرد و بر ضرورت توافق هسته ای با ایران تاکید کرد.

به نظر می رسد ورود اخیر برژینسکی به موضوع داغ مذاکرات هسته ای ایران و اعضای ۱+۵ در راستای تلاش وی برای مهار برخی جمهوری خواهان مخالف با توافق هسته ای صورت گیرد. تلاشی که از سوی برژینسکی در دوران پس از توافق احتمالی نیز ادامه پیدا خواهد کرد.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

بسیج و بیانیه گام دوم انقلاب

بسیج و بیانیه گام دوم انقلاب

بسیج یکی از مهم‌ترین مواریث امام و انقلاب ماست که توانسته در مقاطع مختلف خدمات گسترده‌ای به ایران عزیز داشته باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها