jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۱۳۳۴۵ ۱۰ تير ۱۳۹۴  |  ۱۶:۳۳

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی:

از 4هزار میلیارد تومان بودجه اشتغال زایی خبری نیست

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در قانون بودجه سال جاری علاوه بر یک هزار میلیارد تومان پیشنهاد دولت، 3000 میلیارد تومان هم به تسهیلات توسعه اشتغال تصویب شده است، گفت: از 4000 میلیارد تومان بودجه اشتغال زایی هنوز خبری نیست.

از 4هزار میلیارد تومان بودجه اشتغال زایی خبری نیست

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی رادیو اقتصاد، عبدالرضا عزیزی در مصاحبه با این رادیو گفت: خوشبختانه حرف ها و طرح های جالبی در حوزه اشتغال زایی مطرح می شود که از نظر تئوری خیلی ارزشمند است اما در عمل هیچ اقدامی دیده نمی شود و نمی توان با این روند به توسعه اشتغال امیدوار بود.

وی افزود: در قانون بودجه سال جاری پیش بینی شده است که دولت از محل ساماندهی پرداخت یارانه نقدی و حذف دهک های ثروتمند از این فرایند بتواند منابع ردیف بودجه ای توسعه اشتغال را تأمین کند اما نه دولت برای حذف 45 هزار تومان یارانه نقدی افرادی که شاید سالانه میلیاردها تومان هم مالیات می دهند اقدام کرده است و نه حرکت جدی در عرصه اشتغال زایی دیده می شود.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی گفت: امسال 350 میلیارد تومان به عنوان یارانه تسهیلات اشتغال زایی در محیط های روستایی و عشایری منظور شده است که این مورد قابل تحقق است و می توان تا 1500 میلیارد تومان هم از طریق شبکه بانکی در این بخش تسهیلات داد که امیدواریم انجام شود.

وی افزود: جامعه روستایی و عشایری، امروزه نیازمند این است که اقتصاد تولیدی آن تقویت شود و محصولات خود را با قیمت های خوبی در بازار به فروش برساند اما متأسفانه قیمت دام عشایر کاهش یافته است و این موضوع اقتصاد این جامعه را تحت تأثیر منفی قرار می دهد.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: در جوامع روستایی و عشایری نیاز داریم علاوه بر توسعه اشتغال، به کیفیت اشتغال و همچنین توسعه اقتصادی فعالیت های تولیدی و خدماتی توجه کنیم تا مسائل اجتماعی و اقتصادی این منطقه هم سامان پیدا کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر