نوانما جام جم نما کد خبر: ۸۱۱۶۱۲   ۰۵ تير ۱۳۹۴  |  ۱۶:۱۲

فعالان در شبکه های اجتماعی فیلمی را از لحظه ورود یک خودروی بمب گذاری شده از ترکیه و انفجار آن در گذرگاه مرزی در شهر کردنشین ( کوبانی) عین العرب سوریه منتشر کردند.

انفجار خودروی بمب گذاری شده در گذرگاه مرزی شهر کوبانی + فیلم
عناصر گروه تروریستی داعش امروز (پنجشنبه) از طریق گذرگاه مرزی ترکیه، به شهر مرزی کردنشین ( کوبانی) عین العرب سوریه حمله کردند.
این حمله تروریستی پس از انفجار انتحاری در گذرگاه مرزی "بینار" آغاز شد و پس از آن عناصر داعش به شدت با نیروهای کرد سوری درگیر شدند.
مرکز موسوم به "دیده بان حقوق بشر سوریه" وابسته به مخالفان این کشور در لندن به نقل از منابع خود اعلام کرد که درگیری‌ها در خیابان 48 و نزدیک گذرگاه مرزی "بینار" و چند منطقه دیگر داخل شهر کردنشین ( کوبانی) عین العرب متمرکز شده است.
گذرگاه بینار راه ارتباطی شهر عین العرب و کشور ترکیه است.
"ارین شیخموس" فعال کرد سوری به خبرگزاری فرانسه گفت که عناصر داعش از ترکیه وارد گذرگاه مرزی "مرشد بینار" و شهرکهای اطراف آن شدند.
وی تأکید کرد که عناصر داعش با لباس یگانهای کرد به این شهر نفوذ کردند.
این درحالی است که پس از انتشار خبر حمله داعش از ترکیه به داخل شهرکردنشین ( کوبانی) عین العرب ، ترکیه مدعی شد که عناصر داعش از داخل سوریه به این شهر یورش برده اند و نه ترکیه.
کردهای سوریه در ژانویه سرانجام توانستد پس از 4 ماه درگیری، شهر عین العرب و تعداد بسیاری از روستاهای اطراف آن را از وجود عناصر داعش پاکسازی کنند.
منبع: شبکه العالم
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: