jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۸۱۱۱۹۴   ۰۳ تير ۱۳۹۴  |  ۱۰:۴۰

مرد میانسال که متهم است عروس 15 ساله خود را به قتل رسانده، در جلسه دادگاه منکر اتهاماتش شد.

انکار کشتن نوعروس 15 ساله در جلسه دادگاه

به گزارش جام‌جم، راز این جنایت بهمن سال 92 فاش شد. مرد جوان وقتی متوجه شد همسرش به تماس‌های او پاسخ نمی‌دهد، به خانه بازگشت و با جسد تازه‌عروس 15 ساله در اتاق خواب رو‌به‌رو شد و موضوع را به پلیس اطلاع داد.

در ادامه تیمی از ماموران راهی محل جنایت شده و در بررسی‌های مقدماتی متوجه شدند، دست‌های ریحانه با طناب بسته شده است. پزشک جنایی هم علت مرگ را خفگی با طناب اعلام کرد و گفت: مقتول با عامل جنایت درگیر شده است.

کارآگاهان در نخستین گام به تحقیق از همسر مقتول پرداختند که او گفت: صبح برای انجام کاری از خانه بیرون رفته ‌بودم. در راه برگشت، همسر برادرم با من تماس گرفت و گفت هرچه به ریحانه زنگ می‌زنم گوشی را برنمی‌دارد. نگران شدم و بلافاصله خودم را به خانه رساندم و جسدش را در اتاق‌خواب پیدا کردم.

تحقیقات در این زمینه ادامه داشت تا این‌که ماموران به پدرشوهر مقتول مشکوک شده و تحقیقات را روی او متمرکز کردند. مرد میانسال مخالف این ازدواج بود و آثار درگیری روی بدن او مشاهده می‌شد.

منوچهر در چند ‌مرحله اتهام قتل را رد کرد اما سرانجام لب به اعتراف گشود و گفت: چند‌سال قبل از همسرم جدا شدم و با بچه‌هایم زندگی می‌کردم. شهرام چندی قبل عاشق ریحانه شد. من با این ازدواج مخالف بودم و به ریحانه گفته بودم اجازه نمی‌دهم این وصلت سربگیرد. صبح روز حادثه بر سر این‌که او کار خانه نمی‌کند با هم درگیر شده و او را با طناب خفه کردم. بعد هم جسد را طناب پیچ کردم تا مسیر تحقیقات را تغییر دهم. به بهانه خرید کارتن از خانه خارج شده و با تماس پسرم به خانه بازگشتم.

متهم سپس صحنه قتل را بازسازی کرد اما در ادامه تحقیقات منکر قتل شد. با تکمیل تحقیقات پرونده برای رسیدگی به شعبه 84 دادگاه کیفری استان تهران ارسال و متهم صبح دیروز به ریاست قاضی مصطفی باقری و با حضور چهار قاضی مستشار محاکمه شد.

در ابتدای این جلسه نماینده دادستان با قرائت کیفرخواست، گفت: با توجه به اعتراف متهم، بازسازی صحنه قتل و گزارش پزشکی قانونی، برای او تقاضای مجازات قانونی دارم.

اولیای دم مقتول هم برای قاتل دخترشان تقاضای قصاص کردند. همسر ریحانه نیز گفت: اگر پدرم عامل قتل ریحانه باشد من هم به سهم خودم برای او تقاضای مجازات قانونی دارم.

با این حال منوچهر اتهام قتل را انکار کرد و گفت: من ریحانه را دوست داشتم و او را به قتل نرسانده‌ام. در زمان قتل خانه نبودم و نمی‌دانم چه کسی او را به قتل رسانده است.

رئیس دادگاه سپس اعترافات متهم در مراحل بازپرسی را خواند که منوچهر این اظهارات را نیز تکذیب کرد.

پس از آخرین دفاعیات متهم، قضات دادگاه برای تصمیم‌گیری وارد شور شدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها