jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۰۸۸۴۹ ۲۷ خرداد ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

نتایج تازه محققان نشان داده تاثیر ضد باکتریایی شیره خرما بیشتر از عسل است. جالب آن که عسل از زمان‌های گذشته برای کمک به بهبود زخم‌های مقاوم به درمان استفاده می‌شده است.

به گزارش مهر، محققان میگویند شربت گرفته شده از خرما خواص ضدباکتریایی دارد و میتواند با بسیاری از باکتریهای بیماریزا مقابله کند. در واقع، ترکیبات فنولی موجود در خرما که در شیره آن نیز موجود است، موجب این اثر ضدمیکروبی میشود. نتایج تحقیقات جدید نشان میدهد وجود شیره خرما در محیط کشت برخی میکروبهای بیماریزا میتواند در عرض شش ساعت رشد آنها را متوقف و مهار کند که این بازه زمانی، بیش از سرعت تاثیر عسل بر میکروبهاست. به بیان دیگر،مصرف خرما یا شیره آن میتواند به علت داشتن خواص ضدباکتریایی، تاثیرات مفیدتری نسبت به عسل داشته باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

چالش ناقلان بی علامت

چالش ناقلان بی علامت

ناقلان بدون علامت افرادی هستند که در ترشحات دستگاه تنفسی فوقانی و تحتانی آنها ویروس وجود دارد اما علائم بالینی ندارند. این افراد در هر مکانی ممکن است حضور داشته‌باشند، بنابراین در مکان‌های شلوغ مخصوصا اتوبوس و مترو باید فرض کنیم هر فردی ممکن است ناقل ویروس باشد.

خوب بمانید

خوب بمانید

دیروز، رهبر معظم‌ انقلاب در جلسه مجازی با رئیس و نمایندگان مجلس، عبارات قابل توجهی در وصف مجلس یازدهم به کار بردند که حتما برای تک تک منتخبان ملت باعث افتخار و منشأ قوت قلب است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر