jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۸۰۷۱۲۳   ۲۲ خرداد ۱۳۹۴  |  ۱۷:۰۲

رییس هیات کارشناسی ایران در مذاکرات هسته ای گفت: معاونان وزرای خارجه ایران و ۱+۵ تمایل جدی خود را برای سرعت دادن به پیشرفت در مذاکرات اعلام کردند.

تمایل جدی برای تسریع در پیشرفت مذاکرات هسته ای

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از وین، حمید بعیدی نژاد رییس هیات کارشناسی ایران در مذاکرات هسته ای امروز در صفحه مجازی خود در اینترنت در باره شروع نشست معاونان وزیران امور خارجه ایران و 1+5 در هتل کوبورگ وین نوشت: در این جلسه کشورهای عضو روند بحثهای روزهای گذشته را مرور و بررسی کردند و تمایل جدی خود را برای سرعت دادن به پیشرفت در مذاکرات اعلام کردند.

بعیدی نژاد افزود: بعد از چند روز جلسات کارشناسی که بدون وقفه از هفته پیش ادامه یافته بود و بعد از جلسات معاونین سیاسی که از چهارشنبه صبح آغاز شده بود، امروز جلسه رسمی ایران و اعضای پنج بعلاوه یک با حضور تمامی هیاتهای عضو تشکیل گردید.

پایان نشست یک و نیم ساعته ایران و ۱+۵

نشست معاونان و مدیران سیاسی ایران و کشورهای ۱+۵ ، که پیش از ظهر امروز (جمعه) درباره نگارش پیش نویس توافق احتمالی هسته ای در وین آغاز شد, پس از یکساعت و نیم پایان یافت.

پس از پایان این نشست عمومی , نشست های دوجانبه ایران با دیگر کشورهای 1+5 و همچنین نشست های کارشناسی انجام خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دانشجو همیشه عدالتخواه بوده است

دانشجو همیشه عدالتخواه بوده است

افتخارم این است که همیشه دانشجو بوده و هستم و خواهم بود. تا بوده دانشجو همیشه و در همه جهان فرهیخته، وطن‌دوست و عدالت‌طلب بوده است.

ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

با روی کار آمدن کابینه سیزدهم، نگاه این دولت نسبت به انجام مذاکرات متفاوت از گذشته بود. اگرچه پیگیری توافق هسته‌ ای، تصمیمی کلان بوده و هست اما چگونگی راهبرد مذاکرات به دولت‌ها بستگی دارد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها