jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۸۰۳۷۰۸   ۱۰ خرداد ۱۳۹۴  |  ۱۹:۲۳

وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه رادار فعالیت دستگاه امنیتی و اطلاعاتی کشور هیچ نقطه کوری ندارد، افزود: فردی به نام ابوحفص چندی پیش برای ایجاد گروه های تروریستی در داخل ایران، وارد کشور شده بود که با تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) مورد ضربه قرار گرفت.

ابوحفص برای ایجاد گروه های تروریستی وارد ایران شده بود

حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی صبح امروز در ششمین مجمع سراسری مسئولان و مدیران سازمان اوقاف و امور خیریه در مجتمع آدینه تهران ادامه داد: همچنین تاکنون گروه های مختلف تروریستی که از سوی دشمن برای خرابکاری و بمب گذاری در نقاط حساس کشور اعزام شده بودند. بحمدالله با تلاش مجموعه نیروهای امنیتی دستگیر و توطئه آنها خنثی شده است.

وی با اشاره به نامگذاری سال 94 از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال «دولت و ملت، همدلی و همزبانی» گفت: در همان لحظه اعلام این نامگذاری محسوس بود که ایشان با توجه به پیش رو بودن دو انتخابات مهم مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری این نامگذاری را انجام داده اند اما با گذشت زمان دوراندیشی و ژرف اندیشی معظم له نمایان تر شد.

وی با بیان اینکه اتفاقات پیرامونی جمهوری اسلامی ایران و تلاش دشمنان و استکبار برای ایجاد دوقطبی کاذب شیعه و سنی در میان جامعه اسلامی ضرورت همدلی و همزبانی را بیش از پیش نمایان تر کرده است، افزود: دشمنان این نظام به دنبال ایجاد دو قطبی هایی در ایران اسلامی هستند و پادزهر این مهم به فرموده مقام معظم رهبری همدلی و همزبانی دولت و ملت است.

علوی تلاش و استراتژی استکبار برای ایجاد تقابل میان مسلمانان و ازهمه مهمتر شیعه و سنی را بر پایه اختلافات دینی و مذهبی توصیف کرد و گفت: رسالت ایران اسلامی یعنی راهبرد وحدت مسلمین امروز باید پررنگ تر از قبل باشد و انتخاب این شعار برای سال جاری هم از سوی رهبر انقلاب به همین دلیل است، زیرا ایجاد این دوقطبی ها محصور به خارج از مرزهای ایران نخواهد بود و دشمنان به دنبال آن هستند تا داخل کشور را نیز درگیر کنند.

وزیر اطلاعات وحدت و امت واحده بودن را در ذات جامعه اسلامی دانست و تصریح کرد: نباید هیچ عاملی باعث دو قطبی شدن در کشور شود و هیچ بخشی و با هر عنوانی با مجموعه ای دیگر دعوا و تنازع داشته باشد، زیرا تنازع براساس آیات قرآن و روایات موجب زمین گیر شدن امت اسلام و کشور است.

وی با اشاره به اینکه بسترهای اختلافی توسط دشمنان چه در خارج و چه در داخل ایران در حال برجسته شدن است، افزود: انتخاب این شعار توسط مقام معظم رهبری و ان شاء الله پایبندی مردم به آن، تمام توطئه ها را خنثی خواهد کرد.

علوی با اشاره به اینکه دولت یازدهم به دنبال وحدت ملی است زیرا برخواسته از جناحی نیست، تصریح کرد: این وزرا با همدلی و همزبانی و همچنین هم افزایی در حال پیش برد امور کشور هستند.

وزیر اطلاعات راهبرد دولت را ایجاد وحدت توصیف کرد و افزود: از نظر دولت تعدد جریانات سیاسی محل ایراد نیست.

علوی استراتژی دولت را ایجاد آرامش در کشور برشمرد و گفت: امروز دشمن از قدرت و اشراف فراگیر سرویس های اطلاعاتی ایران شگفت زده شده است، زیرا هر فردی در هر مکان این کشور، بنای اقدام تروریستی داشته باشد، سربازان گمنام امام زمان (عج) آن را با همکاری تمامی مجموعه های امنیتی و قضایی اعم از سپاه، ارتش و نیروی انتظامی شناسایی کرده و اقدام لازم را انجام می‌دهد و این نشانه همدلی، همزبانی و هم افزایی سرویس های مختلف امنیتی و اطلاعاتی کشور است.

حجت الاسلام علوی بلند شدن صداهای مختلف در موضوعات خاص همچون مذاکرات هسته ای با دولت های غربی از سوی مخالفان و موافقان را ایراد ندانست و گفت: البته باید با مدیریت صداها، مراقب بود که این مهم موجب ضربه خوردن به وحدت ملی نشود، زیرا دشمن به دنبال ایجاد اختلاف در داخل و دو قطبی کردن کشور است.

وزیر اطلاعات ادامه داد: جهان اسلام را امروز خطری به عنوان دو قطبی شدن تهدید می کند که متاسفانه برخی کشورهای منطقه با دشمنان هم‌نوا شده اند و پول های بسیاری در عراق و سوریه و ... هزینه می کنند و به یمن تجاوز می کنند تا اهداف خود را برآورده کنند.

وی با اشاره به اینکه این وزارتخانه در عرصه برخورد با مفاسد اقتصادی نیز تلاش های زیادی دارد ، افزود: هزاران هکتار از اراضی منابع طبیعی، ملی، وقفی و موقوفات که تصرف عدوانی شده بود، آزاد شده و به بیت المال بازگشته است.

علوی ادامه داد: اگر کسی به زمین موقوفه ای یا وقفی و یا اراضی ملی تعدی کند، قطعا برخورد خواهیم کرد.

علوی با اشاره به اینکه اساس کار سازمان اوقاف مبتنی بر خیرات است، گفت: این وزارتخانه برخورد با متجاوزان و زمین خوارانی که اراضی ملی، وقفی و یا منابع طبیعی را تصرف کرده اند، وظیفه خود می‌داند.

وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه اساس کار وقف خیرات است، اظهارداشت: واقف استفاده اختصاصی اش از عین مال را سلب می کند و امکان استفاده عمومی مردم را از منفعت آن فراهم می کند.

وی اساس کار سازمان اوقاف را مبتنی بر خیرات و مبرات توصیف و تصریح کرد: مسئولیت انجام نیات خیر واقفان بر عهده اوقاف است تا منافع آن را به عموم مردم و یا موقوف علیهم خاص برساند.

علوی مسئولان اوقاف را امین واقفان و امین موقوف علیهم برشمرد و گفت: سازمان اوقاف می تواند در عرصه های فرهنگی و اقتصادی و ... جامعه تاثیرگذار باشد که به حمد الله اینگونه است.(فارس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
رحیم
Netherlands
۰۰:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۱
من از استان سیستان و بلوچستان هستم و از اهل تسنن هستم و از جمهوری اسلامی ایران بسیار راضی هستم اما انتظار داریم دولت به سیستان و بلوچستان بیشتر توجه كند زیرا استان مشكلات زیادی از خشكسالی گرفته تا بیكاری جوانان و فقر اقتصادی كه معضلات خاص خود را دارد . خشكسالی كشاورزی استان را نابود كرده است
۰
۰

یادداشت

بیشتر
بازدارندگی منطقه‌ای

بازدارندگی منطقه‌ای

ایران با پیوستن به سازمان همکاری‌ های شانگهای به عضویت پیمان بسیار مهمی درآمد که به لحاظ اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و همچنین نظامی می‌تواند بسیار در منطقه تاثیرگذار باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها