jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۰۳۵۱۸   ۱۰ خرداد ۱۳۹۴  |  ۱۱:۳۶

موشک های ارتش یمن پایگاه نظامی کتاف واقع در شهر نجران عربستان را هدف قرار دادند.

پایگاه‌های نظامی عربستان هدف موشک‌های یمن قرار گرفت

به گزارش پایگاه خبری الخبر یمن، موشک‌های ارتش یمن پایگاه نظامی «کتاف» واقع در شهر نجران عربستان را هدف قرار دادند.

بر اساس این گزارش ارتش یمن همچنین شهرک صنعتی نجران را هدف قرار داد.

همچنین منابع خبری از درگیری سنگین بین ارتش یمن و نیروهای عربستان که در پایگاه‌های سعودی در شهر جیزان مستقر هستند، خبر می‌دهند.

جنگنده‌های سعودی 10 نوبت صنعا را بمباران کردند

پایگاه خبری العهد، گزارش داد که سحرگاه امروز یکشنبه بیش از 10 انفجار شدید در صنعا پایتخت یمن به گوش رسیده است که ناشی از حملات جنگنده های سعودی به دو منطقه جبل النهدین و کاخ ریاست جمهوری بوده است.

از سوی دیگر جنگنده‌های سعودی پس از بمباران سنگین شب گذشته بار دیگر تعز و مقر نیروی هوایی و نیز پایگاه الدیلمی در شمال صنعاء پایتخت یمن را هدف حملات خود قرار دادند.

بمباران صنعا با وجود حضور نماینده سازمان ملل

حملات شبانه جنگنده‌های سعودی و آمریکایی علیه یمن و نیز از سرگیری این حملات به تعز و صنعاء درحالی است که فرستاده سازمان ملل در یمن به سر می برد.

این در حالی است که حملات هوایی شب گذشته به صنعاء موجب انفجارهای مهیب در این شهر شد.

در مقابل این حملات، ارتش یمن و کمیته های مردمی نیز مواضع نظامی سعودی از جمله السرادح، عین الحاره، جبل الدخان، الردیف و المعذاب را هدف آتش توپخانه خود قرار دادند.

آزادسازی دو روستا در منطقه «حجر» عدن

نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن با وجود حملات سعودی به عملیات تعقیب تکفیری ها در دو منطقه «المنصوره» و «شیخ عثمان» در استان عدن واقع در جنوب یمن ادامه دادند.

این نیروها در مناطق «الفلاحین» و «الکثیری» در المنصوره به سمت «البریقه» پیش روی کرده و پس از درگیری شدید با تکفیری ها دو روستا در منطقه «حجر» را آزاد کردند.

در این میان انفجار یک دستگاه خودروی بمب گذاری شده در استان ابین چند قربانی گرفت.

همچنین در ادامه حملات هوایی ائتلاف سعودی- آمریکایی به استان‌های مختلف یمن منازل مسکونی در بخش «الاشراف» در منطقه «ساقین» در استان صعده و نیز پایگاه امنیت مرکزی در تعز را هدف قرار دادند که در اثر آن تعدادی از شهروندان یمنی به شهادت رسیدند.

جنگنده‌های سعودی همچنین فرودگاه بین المللی صنعا و نیز مجتمع دولتی در «الحدیده» را هدف حمله قرار دادند.(تسنیم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ماجرای اروپای آشفته

ماجرای اروپای آشفته

آنگلا مرکل، صدراعظم سرزمین ژرمن‌ ها رسما از معادلات سیاسی و اجرایی کشورش کنار رفت تا اولاف شولتس و سوسیال‌ دموکرات‌ ها پس از ۱۶سال رسما در راس هرم قدرت در برلین قرار گیرند.

روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها