jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۰۳۳۵۰   ۰۹ خرداد ۱۳۹۴  |  ۲۱:۲۲

مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت با تشریح مدل جدید فروش و صادرات نفت خام ایران، اعلام کرد: صادرات روزانه ۴۰۰ هزار بشکه نفت به اروپا در دستور کار قرار دارد.

برنامه ریزی ایران برای صادرات 400 هزار بشکه نفت به اروپا

سید محسن قمصری در گفتگو با مهر درباره برنامه جدید ایران برای افزایش صادرات نفت خام، گفت: یکی از مهمترین سناریوهای افزایش صادرات نفت خام ایران به ویژه در شرایطی که تحریم‌ها لغو شود، ایجاد امنیت پایدار برای تقاضای نفت کشور است.

مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران درباره جزئیات اجرای این مدل جدید فروش نفت ایران، تصریح کرد: ایجاد امنیت برای تقاضای نفت خام ایران در بازار جهانی با انجام سرمایه گذاری های خارجی فراهم خواهد شد.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه در سرمایه گذاری‌های خارجی عمدتا بازپرداخت آنها از محل افزایش تولید نفت خام است، اظهار داشت: بنابراین هم می توانیم پس از فروش بخشی از افزایش تولید، منابع مالی مربوطه را به سرمایه گذار پرداخت کنیم یا همان بخش از افزایش تولید را با آنها معامله کنیم.

قمصری در پاسخ به این سوال که آیا درخصوص قرارداد فروش نفت پس از لغو تحریم‌ها تاکنون مذاکراتی با برندهای معتبر داشته اید؟ بیان کرد: بارها اعلام کرده‌ایم که در این دوره تحریم ارتباط را با مشتریان نفتی قطع نکرده ایم و مذاکرات تداوم داشته و آماده هستیم با برداشته شدن تحریم‌ها بتوانیم همکاری را آغاز کنیم.

مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران همچنین درباره افزایش عرضه نفت مازاد عربستان سعودی به ویژه در صورت لغو تحریم‌های نفتی ایران توضیح داد: طبیعی است که هر افزایشی جا را برای همه تنگ می‌کند، زیرا بازار محدوده مشخصی دارد و نه تنها برای ایران بلکه برای همه دیگر عرضه کنندگان مشکل پیش خواهد آمد.

این دیپلمات صنعت نفت در تشریح وضعیت بازار نفت ایران و افزایش صادرات نفت در صورت لغو تحریم‌ها، تاکید کرد: با لغو تحریم‌ها قطعا فروش و صادرات نفت ایران به بازارهای فعلی ادامه می یابد و حتی با افزایش بیشتری روبرو خواهد شد.

وی با اشاره به اضافه شدن بازارهای نفت اروپایی و آفریقایی به جمع مشتریان نفت ایران، گفت: پیش بینی می‌کنم حداقل ۵۰ درصد سهم قبلی نفت خود را از بازار اروپا جذب کنیم.

مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران در پایان خاطرنشان کرد: به عبارت دیگر، در صورت لغو تحریم‌ها دستکم روزانه ۴۰۰ هزار بشکه نفت خام به کشورهای مختلف اروپایی صادر خواهد شد.

وی در خصوص افزایش احتمالی فروض و صادرات نفت به کشورهای آسیایی به ویژه هند و چین برای دوران پس از تحریم گفت: قطعا صادرات نفت به کشورهای آسیایی همچون هند و چین طبیعی است، زیرا چین و هند نسبت به دو سال قبل سرمایه گذاری‌های زیادی کرده اند و می‌توانند حجم بیشتری نفت خام سنگین خریداری کنند؛ بنابراین در آسیا باید فعالیت‌هایمان را افزایش دهیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بورس و دولت سیزدهم

بورس و دولت سیزدهم

بازار سهام، بازار هوشمندی است که می‌تواند اتفاقات سیاسی را قبل از به وقوع پیوستن پیش‌بینی و بر اساس احتمالات به رخدادهای آن نظیر انتخابات واکنش نشان دهد.

قانون جدید چک و افزایش امنیت اقتصادی

قانون جدید چک و افزایش امنیت اقتصادی

قانون جدید صدور چک در آبان سال1397 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و طبق قانون به علت آماده نبودن همه زیرساخت‌ ها و ضوابط و آیین‌ نامه‌ های اجرایی مربوط به برخی قسمت‌های قانون، اجرای آن به سه بازه زمانی تقسیم و به بانک مرکزی فرصت داده شد از تاریخ آذر سال 97 تا آذر سال 99 قانون جدید چک را به صورت کامل اجرایی کند.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر