3 سارق مسلح که دست به سرقت های خشن در سطح شهر مشهد زده بودند ، صبح امروز در ملاء عام اعدام شدند.
کد خبر: ۸۰۲۵۳۹
اعدام  3 سارق مسلح در ملاء عام

3 سارق مسلح که دست به سرقت های خشن در سطح شهر مشهد زده بودند ، صبح امروز در تقاطع خیابان مسلم در منطقه گازشرقی و در ملاء عام به دار مجازات آویخته شدند.

اعضای این باند مخوف اقدامات مجرمانه خود را از سال 1383 و با سرقت خودرو از استانی دیگر آغاز کردند و پس از آن با تهیه انواع سلاح های گرم، نارنجک و بمب دستی به سرقت های مسلحانه از طلافروشی ها روی آوردند.

محکومان این پرونده که سال 1390 در مشهد دستگیر شدند به ارتکاب 19 فقره سرقت به عنف اعتراف کردند که 13 فقره آن مسلحانه بوده و در جریان اقدامات خشن خود یکی از طلافروشان را در خیابان مسلم مشهد به قتل رساندند و فرد دیگر را نیز هنگام ارتکاب جرم با شلیک گلوله مجروح کردند.

محکومان این پرونده که در انجام برخی سرقت های مخوف از چادر زنانه عربی استفاده می کردند به ارتکاب جرایمی چون گروگان گیری، آدم ربایی، قتل، سرقت های مسلحانه و ... پرداخته اند.

اقدامات مجرمانه متهمان از سال 1384 در مشهد با سرقت یک دستگاه پژو 206 در خیابان ملک آباد هنگامی آغاز شد که آنان زنی را با تهدید سلاح از داخل خودرو در حالی بیرون انداختند که فرزند 5ساله اش درون خودرو بود و دزدان مسلح کودک را در منطقه دیگری رها کردند.

آنان سپس پلاک های یک دستگاه وانت را سرقت کرده و روی پژو 206 نصب کردند و در همان سال به طور مسلحانه به یک طلافروشی دستبرد زدند وسپس خودروی مذکور را در حاشیه شهر به آتش کشیدند تا سرنخی از خود بر جای نگذارند.

همچنین این مجرمان در سال 87 نیز پس از دستبرد به یک طلافروشی در خیابان مسلم و سرقت طلاهای فروشگاه، مالک طلافروشی را با شلیک گلوله به قتل رساندند و جرایم خشن خود را تا سال 1390ادامه دادند.

دزدان مسلح نقابدار در آخرین سرقت مسلحانه خود به یک طلافروشی در خیابان شهید مطهری دستبرد زدند که پس از آن کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی سرکرده باند را پاییز سال 90 دستگیر کردند و در ادامه عملیات نیز دیگر اعضای این باند به دام افتادند.

در بازرسی از مخفیگاه و خودروی سارقان مسلح، چندین قبضه سلاح جنگی، نارنجک های دست ساز، کمربند انفجاری، بمب های صوتی، شوکر، لوازم تغییر چهره و ... کشف شد و در یکی از سرقت های مخوف خود کمربندهای انفجاری کنترل از راه دور را به کمر یک طلافروش بستند و بدین ترتیب با گروگان گرفتن اعضای خانواده وی و شکنجه فرزندانش او را مجبور کردند تا طلاهای مغازه اش را برای آنان بیاورد و سپس پسر طلافروش را به صندوق عقب پراید انداختند و در منطقه دیگری از شهر رها کردند.

گفتنی است، متهمان در شعبه هشتم دادگاه انقلاب به اتهام محارب محاکمه شدند که 3 عضو این باند خطرناک در چند جلسه و با حضور وکلای مدافع محاکمه شدند و پس از آن که همه جوانب این پرونده با دقت مورد رسیدگی و بررسی قرار گرفت، مقام قضایی اتهام آنان را با توجه به محتویات پرونده و اقاریر صریح متهمان ، گزارش ماموران انتظامی و ... محرز دانست و رای به محارب بودن آنان داد و 3 متهم به اعدام محکوم شدند.

شایان ذکر است، با اعتراض وکلای متهمان به رای صادره، این پرونده در شعبه 42 دیوان عالی کشور و توسط قضات با تجربه مورد رسیدگی دقیق قرار گرفت اما قضات دیوان عالی نیز رای صادره در مورد متهمان را تایید کردند که پس از طی مراحل قانونی و استیذان از رئیس قوه قضاییه ، مقدمات اجرای حکم 3 محکوم در ملاء عام فراهم شد و صبح امروز در تقاطع خیابان مسلم در منطقه گاز شرقی مشهد به دار مجازات آویخته شدند. (باشگاه خبرنگاران)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها