jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۰۱۳۶۳   ۰۴ خرداد ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: بازنگری فعالیت سدها و نحوه ساخت آنها در شورای عالی آب تصویب شد و بر این اساس روش‌های تلفیقی و گزینه‌های مختلف سدسازی نیز بررسی می‌شود.

به گزارش ایرنا، معصومه ابتکار افزود: در شورای عالی آب اعضا به این جمع‌بندی رسیدند که برای ذخیره‌سازی آب از روش‌های تلفیقی و راه‌هایی که آسیب کمتری به محیط زیست و طبیعت وارد می‌کند، استفاده شود از این رو استفاده از سازه‌های عظیم نیز باید بازنگری شود.

وی اظهار کرد: تاکنون به سدسازی به عنوان تنها راه‌حل ذخیره‌سازی و مدیریت منابع آب در کشور تاکید می‌شد و هیچ گزینه دیگری برای دست‌اندرکاران این موضوع مطرح نبود و حتی حاضر نبودند به گزینه دیگری فکر کنند.

ابتکار تاکید کرد: قطعا این مساله در طولانی مدت برای برخی افراد منافعی به همراه داشت، اما این‌که در این مدت طولانی برای طبیعت و مردم پایین دست این سدها چه آثار و عوارضی را همراه داشته است، ارزیابی‌های زیست محیطی مشخص می‌کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازدارندگی منطقه‌ای

بازدارندگی منطقه‌ای

ایران با پیوستن به سازمان همکاری‌ های شانگهای به عضویت پیمان بسیار مهمی درآمد که به لحاظ اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و همچنین نظامی می‌تواند بسیار در منطقه تاثیرگذار باشد.

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

شاعری که پدیده شد

شاعری که پدیده شد

جنوب ایران و به ویژه فارس و بوشهر همواره یکی از قطب‌ های شعری کشور بوده است. ادیبان این بخش از ایران‌ زمین در جریان‌ سازی شعر انقلاب نیز نقش بسزایی داشته‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها