jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۸۰۰۷۲۶ ۰۲ خرداد ۱۳۹۴  |  ۱۵:۱۵

سناتور جمهوریخواه پس از قانونی شدن طرح بازبینی توافق هسته‌ای با ایران با استقبال از آن اعلام کرد کنگره باید درهرگونه توافق با ایران تصمیم گیرنده نهایی باشد.

کنگره تصمیم‌گیرنده نهایی توافق هسته‌ای است

باب منندز پس از قانونی شدن طرح بازبینی توافق هسته‌ای با ایران در بیانیه‌ای اعلام کرد: این قانون اطمینان می‌دهد که کنگره در هرگونه تفاهم به دست آمده با ایران تصمیم گیرنده نهایی است.

وی در بخش دیگری از این بیانیه افزود: "تحریم‌هایی که من تهیه کردم و فشارهای اقتصادی ایران را به پای میز مذاکره کشاند، نه انتخاب خود ایرانی‌ها. کنگره باید در هرگونه لغو تحریم‌ها تصمیم گیرنده نهایی باشد، بر هرگونه توافق نظارت داشته و توانایی بازگرداندن تحریم‌ها را داشته باشد. سابقه ایران در فریب و مخالفت، تلاش آنها برای دنبال کردن غیرمجاز فن‌آوری و زیرساختهای هسته‌ای ده‌ها سال است که مشخص شده است. بنابراین به یک توافق قابل راستی آزمایی نیاز داریم تا برنامه تسلیحات هسته‌ای ایران را برای طولانی مدت متوقف سازد. درصورتی که این توافق باعث توقف کوتاه مدت برنامه شود این امکان را در اختیار آنها قرار می‌دهد که سریعا برنامه خود را به کار بیاندازند و منطقه‌ای که پیش از این خطرناک بود خطرناکتر خواهد شد. هرگونه توافی باید این امکان را ایجاد کند که ایران را به تعهدات خود پایبند نگه داشته و برای همیشه مانع به واقعیت پیوستن کابوس ایران هسته‌ای شود."

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

هراس آمریکا از چیست؟

هراس آمریکا از چیست؟

الان که این یادداشت را می‌خوانید، چند ساعتی‌است تحریم‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران لغو و کشورمان از زیر این تحریم‌های ظالمانه، خارج شده، اما در این باره توجه به چند نکته درباره آینده پیش‌رو مهم به‌نظر می‌رسد.

آموزش آنتن نمی‌دهد

آموزش آنتن نمی‌دهد

در ماه‌های گذشته اختلالات شبکه شاد و از آن مهم‌تر دسترسی نداشتن بخش قابل توجهی از کودکان و نوجوانان به ابزارهای هوشمند، بسیاری از دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان را ناشاد کرده است، اما مسؤولان دستگاه اجرایی توجه لازم را به این مساله ندارند و با گذشت یک ماه از زمان بازگشایی مدارس، هیچ اقدام موثری برای حل این معضل انجام نداده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر