jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۷۹۹۵۹۱   ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۱۶:۰۸

جام جم ورزشی: پیشکسوت فوتبال پرسپولیس گفت: الهلال با النصر فرق می‌کند، برگ برنده پرسپولیس هواداران هستند که اگر نیایند، بعدا افسوس می‌خورند.

انصاریان: من، حامد و علی کریمی به الدعایه گل زدیم

به گزارش جام جم ورزشی ، علی انصاریان که یکی از گلزنان بازی با الهلال در سال 79 بود، در گفتگو با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس افزود: آن روز شرایط خاصی داشتیم. هر دو تیم به پیروزی نیاز داشتیم. البته آنها در صورت پیروزی باز هم باید منتظر نتیجه بازی دیگری می‌ماندند ولی ما اگر به پیروزی نمی‌رسیدیم در تهران حذف می‌شدیم.

او افزود: در این شرایط بود که گل اول را هم خوردیم. البته چه قبل از بازی و چه بعد از آن گل، مطمئن بودیم که به پیروزی می‌رسیم. در آن صحنه هم یک توپ روی تیر دوم دروازه الهلال سانتر شد، از روی دست الدعایه گذشت و مدافع الهلال توپ را با دست زد، اگر اینکار را نکرده بود، رأفت بی برو برگرد گل می‌زد. در این صحنه، کمک داور متوجه پنالتی شد و من پشت توپ رفتم.

انصاریان در ادامه گفت: یادم هست چند وقت قبل از آن، الدعایه به عنوان دروازه‌بان قرن آسیا یا یک چیزی شبیه این معرفی شده بود. خوب ما می‌گفتیم عابدزاده در طول قرن که هیچ بلکه از شروع فوتبال در آسیا، در قاره تک بود. از طرفی من با عابدزاده تمرین پنالتی کرده بودم و طبعا ترسی از الدعایه نداشتم. پنالتی اول را خلاف جهت زدم ولی داور آن را مردود اعلام کرد. بعد که صحنه آهسته را دیدم، متوجه شدم وقتی برای زدن ضربه خیز برداشته بودم، استیلی جلوتر از من در حال حرکت بود اما ضربه دوم را طوری زدم که الدعایه اصلا نتوانست تکان بخورد، انگار با چسب به زمین چسبیده بود.

او ادامه داد: در آن بازی، من، حامد و علی کریمی گل زدیم. آن روزها به ما لقب سه تفنگدار داده بودند. خیلی رفیق بودیم و در تیم ملی هم، هم اتاق می‌شدیم. حدود 90 روز بعد از آن بازی در بازی‌های آسیایی در سه بازی متوالی به ترتیب ما سه نفر بهترین بازیکنان زمین شدیم.

انصاریان در خصوص بازی پرسپولیس برابر الهلال گفت: من امیدوارم پرسپولیس امروز بتواند یکبار دیگر الهلال را شکست بدهد. این توانایی در بچه‌ها وجود دارد. البته در نتایج، فراز و نشیب داشتیم یک روز آنطور لخویا، النصر و بنیادکار را در خانه خودشان برده‌ایم، یک روز هم مثل بازی برگشت با لخویا بودیم. در آن بازی خیلی بد بودیم و انواع اشتباهات عجیب را انجام دادیم. من فکر می‌کنم پرسپولیس برابر الهلال می‌تواند یکی از آن روزهای خوب را داشته باشد و این منوط به حضور هواداران است. اتفاق فوق‌العاده‌ای بود که در هر بازی صد هزار نفر به ورزشگاه رفتند و این مساله تصویر باشکوهی از پرسپولیس و فوتبال ایران به آسیا داد.

انصاریان با تاکید بر اهمیت حضور هواداران تصریح کرد: تماشاگران به تعداد زیاد وقتی ورزشگاه را پر می‌کنند می‌توانند جریان بازی را عوض کنند. بخش مهمی از کار، مسائل روحی و روانی است و وقتی بازیکن در زمین است، از این جهت بیشترین تاثیر را از هواداران می‌گیرد. پرسپولیس باید در تهران به پیروزی برسد. مهمترین نکته این است که گل نخوریم. پیروزی یک بر صفر با توجه به در پیش بودن بازی برگشت بسیار با ارزش‌تر از پیروزی دو بر یک است.

او در ادامه خاطر نشان کرد: از سوی دیگر باید بدانیم الهلال با النصر فرق می‌کند. آنها در عربستان خیلی پرطرفدارتر هستند. ورزشگاه ریاض به اندازه ورزشگاه آزادی ظرفیت ندارد و در آن زمان که بازی می‌کردیم، الهلالی‌ها ورزشگاه را پر می‌کردند. حالا اگر هواداران پرسپولیس نیایند و ورزشگاه را پر نکنند بعدا خودشان افسوس می‌خورند. من خودم خیلی دلم می‌خواهد برای این بازی در ورزشگاه باشم. از ساعت 6 صبح در صحنه فیلمبرداری هستم اما اگر امروز کارم زودتر تمام شود، حتما به ورزشگاه می‌روم.

مدافع با سابقه پرسپولیس تصریح کرد: البته حضور هواداران دو وجه دارد. آنها هم می‌توانند به حریف فشار روانی بیاورند و هم حضورشان می‌تواند در شرایط خاص روی تیم خودی فشار بیاورد. به همین دلیل نوع تشویق‌ها و شعارها مهم است. ممکن است بازی گره بخورد یا اینکه حتی حریف روی یک حادثه اول به گل برسد، مثل اتفاقی که برای ما افتاد. در چنین شرایطی سطح استرس خیلی بالا می‌رود و خیلی مهم است که هواداران تا آخرین لحظه تیم را حمایت کنند و حتی با وجود هر نتیجه‌ای در پایان بازی، وقتی سوت زده شد، باید به تیم برای بازی برگشت هم انگیزه بدهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خاطره شیرین گوچی و کره‌جنوبی

خاطره شیرین گوچی و کره‌جنوبی

وقتی حرف بازی ایران و کره‌جنوبی پیش می‌آید، ناخواسته یاد سال 2014 و آن بازی نوستالژیک اولسان می‌افتم که رضا قوچان‌ نژاد دروازه‌ حریف را باز کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها