jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۷۹۸۶۱۲   ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۱۵:۰۸

وزیر راه و شهرسازی از ابلاغ دستورالعمل حساب امانی پیش‌فروش مسکن خبر داد و گفت: نیاز به ۲۰ هزار واگن باری و ۲۵۰۰ واگن مسافری تا سال ۱۴۰۰ داریم.

دستورالعمل حساب امانی پیش‌ فروش مسکن ابلاغ شد

عباس آخوندی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه برای رسیدن به سند چشم‌انداز ۱۴۰۰ باید بیش از ۲۰ هزار کیلومتر خط آهن احداث شود، گفت: در حوزه واگن‌های باری به ۲۰ هزار واگن باری و در حوزه مسافری به ۲۵۰۰ واگن نیاز داریم، همچنین باید ۷۵۰ دستگاه لوکوموتیو اضافه شود.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه مبادی ورودی کلانشهرها باید ۴ خطه شود، افزود: برخی محورهای ریلی برای افزایش ظرفیت بار باید دوخطه شود.

وی با تاکید بر نوسازی خطوط فرسوده ریلی افزود: سالانه ۳.۵ میلیارد دلار برای توسعه صنایع ریلی نیاز داریم.

آخوندی با اشاره به طرح حساب امانی پیش‌فروش مسکن، گفت: پیش‌فروش‌هایی که در ایران انجام می‌گیرد با استفاده از این حساب امانی انجام خواهد شد و در این طرح کالا برای آینده پیش‌فروش می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی افزود: به دلیل اینکه خریدار امکان نظارت بر کالا را ندارد باید یک تیم بر پروژه نظارت کند و بانک امانتدار خریدار محسوب می‌شود. بانک بر فرآیند خود نظارت می‌کند و خریداران هم مبالغ را به بانک می‌پردازند.

وی گفت: این حساب با بانک مرکزی و دیگر بانک‌ها هماهنگ شده است و براساس مصوبه هیات وزیران دستورالعمل از سوی وزیر راه و شهرسازی به بانک مسکن و سایر بانک‌ها ابلاغ شده است و آنها می‌توانند براساس این دستورالعمل وارد این کار شوند.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

با توجه به موج گرانی کالاهای اساسی و تورم‌های بی‌ سابقه در چند سال اخیر و همچنین رشد اقتصادی کشورمان که در یک دهه اخیر نزدیک به صفر بوده‌است، قدرت خرید مردم و خانوارهای ایرانی به‌ شدت کاهش یافته و سفره آنها نیز کوچک‌تر شده‌است.

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر