jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۷۹۸۱۴۵   ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۱۰:۰۵

چین با ابراز امیدواری از به ثمر رسیدن مذاکرات هسته ای ایران، بر نقش سازنده پکن در مذاکرات شش قدرت بزرگ دنیا با کشورمان همچون گذشته تاکید کرد.

پکن به نقش خود در پرونده هسته ای ایران ادامه می دهد

«هوا چون اینگ» سخنگوی وزارت امور خارجه چین این سخنان را در نشست خبری روزانه با خبرنگاران گفت: کشورش همچنان به ایفای نقش سازنده خود در گفت وگوهای هسته ای در رسیدن به توافق عادلانه ادامه خواهد داد.

وی با اشاره به دور جدید مذاکرات در وین، ابراز امیدواری کرد که نشست های پیش رو به نهایی شدن موافقتنامه درباره مسئله هسته ای ایران منجر شود.

«هوا» همچنین به حضور «چنگ جینچی» نماینده چین در آژانس بین المللی انرژی اتمی اشاره کرد که قرار است در دور جدید مذاکرات در وین حضور داشته باشد.

وی افزود: گفت وگوهای هسته ای هم اکنون وارد مرحله حساسی شده و طرفین در خصوص نگارش متن موافقتنامه در حال بحث و مذاکره هستند.

«هوا» همچنین از طرفین گفت وگو خواست با رعایت خویشتن داری، از فرصت پیش آمده بهره مند شوند و ضمن توجه به نگرانی های یکدیگر، شرایطی را رقم بزنند که پشرفت های مذاکرات ملموس تر شود.

سخنگوی وزارت خارجه چین افزود: پکن به مشارکت خود در گفت وگوها و همکاری با طرف های درگیر برای اتخاذ رویکرد منصفانه، متوازن و سودمند برای هر دو طرف ادامه خواهد داد.

«هوا چون اینگ» در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: تا زمانی که بارقه های امید در این مسیر وجود دارد، نباید از تلاش دست کشید.

وی افزود: پکن همواره از ایده ها و پیشنهاد هایی که در پیشبرد مذاکرات سودمند باشد استقبال کرده و از آن حمایت می کند.

سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی روز گذشته - پنجشنبه - و در سومین روز از دوره تازه مذاکرات با «هلگا اشمیت» معاون مسوول سیاست خارجی اروپا در هتل «کوبورگ» وین دیدار و گفت وگو کردند.

انتظار می رود این دور از گفت وگوها با نوشتن پیش نویس اولیه توافق جامع به پایان برسد.

مذاکره دو و چندجانبه با معاونان وزیران خارجه کشورهای 1+5 و یک نشست جمعی بین ایران و 1+5 در روز جمعه از دیگر برنامه های هیات مذاکره کننده ایرانی در وین است.

نمایندگان گروه پنج بعلاوه یک نیز قرار است امروز به این مذاکرات بپیوندند.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها