jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۷۹۵۷۵۵   ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۱۴:۲۰

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان از مجامع بین المللی تاثیر گذار به ویژه سازمان جهانی بهداشت خواست تا با عمل به مسئولیت خود از گسترش بحران یمن جلوگیری و در التیام بخشیدن به آلام مردم ستمدیده این کشور با تمام توان تلاش کنند.

سازمان جهانی بهداشت به داد مردم یمن برسد

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر حسن هاشمی در نامه ای به مدیرکل سازمان جهانی بهداشت با اشاره به تهاجمات اخیر به کشور یمن و کشته و زخمی شدن مردم بی گناه به ویژه کودکان این کشور از مجامع بین المللی تاثیر گذار به ویژه سازمان جهانی بهداشت خواسته است تا با درایت و تدبیر و عمل به مسئولیت از گسترش بحران جلوگیری و در التیام بخشیدن به آلام مردم ستمدیده یمن با تمام توان تلاش کنند.

وی در نامه به مارگرت چان، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت آورده است: همانگونه که استحضار دارید مدتی است که کشور یمن آماج حملات شدید به ویژه حملات هوایی قرار گرفته است و در کنار تحمیل آسیب های جدی به زیر ساخت های آن کشور و خصوصا زیر ساخت های بهداشتی درمانی موجب آسیب پذیری و بروز تلفات انسانی قابل توجهی شده است این در حالی است که ممانعت از کمک رسانی و اختلال در توزیع هرگونه مایحتاج دارویی و بهداشتی و پزشکی در مناطق مورد تهاجم بیش از پیش بر وخامت موضوع افزوده است.

وزیر بهداشت در این نامه با اشاره به نیاز هزاران نفر از مردم بی دفاع یمن به دریافت خدمات بهداشتی درمانی خاطرنشان کرده است: دسترسی ناکافی به خدمات بهداشتی و احتمال شیوع بیماری های واگیر از جمله وبا، عفونت های تنفسی و بیماری های قابل پیشگیری با واکسن، کمبودهای شدید دارویی و تجهیزات و مشکلات حفظ زنجیره سرما به دلیل کمبود سوخت و قطع مکرر برق و کمبود آمبولانس با توجه به حجم بالای مجروحان از جمله اهم چالش های در حال حاضر نظام بهداشت و درمان کشور یمن است.

هاشمی در ادامه این نامه تصریح کرده است: بدون تردید در این شرایط سخت و بحرانی بر تمامی مجامع تاثیر گذار بین المللی از جمله سازمان جهانی بهداشت فرض است که با درایت، تدبیر و عمل به مسئولیت در جلوگیری از گسترش بحران و در التیام بخشیدن به آلام مردم ستمدیده یمن با تمام توان تلاش نمایند.

وزیر بهداشت در پایان این نامه به خانم مارگرت چان خاطر نشان کرده است: رجاء واثق دارم که سرکار عالی نیز با همین حساسیت موضوع را دنبال خواهید کرد و جمهوری اسلامی ایران همگام با جامعه بین المللی در انجام این مهم در کنار شما خواهد بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سال تحصیلی با ١٠هزار کلاس جدید

سال تحصیلی با ١٠هزار کلاس جدید

ماه مهر همواره یادآور فرا رسیدن بهار تعلیم و تربیت، تبلور تلاش و تکاپوی پرشتاب و شوق‌انگیز برای فتح قله‌های دانش و کرامت انسانی است تا هرچه بیشتر زنگارهای جهل و نادانی از پیکره جامعه زدوده‌شود و انسان‌ها در مسیر حیات بخش آگاهی و تکامل قرار گیرند.

پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

کپرنشینان، بخش زیادی از زمین‌های چابهار را به تصرف خودشان درآورده‌اند، در صورتی که این وضعیت نیاز به ساماندهی اساسی دارد؛ اتفاقی که رئیس‌جمهور محترم دستور اکید دادند که در بازه زمانی مشخص یکساله، این ساماندهی اتفاق بیفتد.

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

آنچنان که از شواهد و قرائن برمی‌آید، امسال هم خبری از برگزاری پرشور و فراگیر راهپیمایی اربعین نیست؛ هم به‌ دلیل افزایش شدید بیماری در ایران و هم ناپایداری وضعیت بهداشتی و سلامتی در عراق (که حتی در سال‌های ماقبل کرونا هم، شرایط چندان مناسبی نداشت).

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

نیازمندی ها