jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۷۹۵۷۵۵   ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۱۴:۲۰

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان از مجامع بین المللی تاثیر گذار به ویژه سازمان جهانی بهداشت خواست تا با عمل به مسئولیت خود از گسترش بحران یمن جلوگیری و در التیام بخشیدن به آلام مردم ستمدیده این کشور با تمام توان تلاش کنند.

سازمان جهانی بهداشت به داد مردم یمن برسد

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر حسن هاشمی در نامه ای به مدیرکل سازمان جهانی بهداشت با اشاره به تهاجمات اخیر به کشور یمن و کشته و زخمی شدن مردم بی گناه به ویژه کودکان این کشور از مجامع بین المللی تاثیر گذار به ویژه سازمان جهانی بهداشت خواسته است تا با درایت و تدبیر و عمل به مسئولیت از گسترش بحران جلوگیری و در التیام بخشیدن به آلام مردم ستمدیده یمن با تمام توان تلاش کنند.

وی در نامه به مارگرت چان، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت آورده است: همانگونه که استحضار دارید مدتی است که کشور یمن آماج حملات شدید به ویژه حملات هوایی قرار گرفته است و در کنار تحمیل آسیب های جدی به زیر ساخت های آن کشور و خصوصا زیر ساخت های بهداشتی درمانی موجب آسیب پذیری و بروز تلفات انسانی قابل توجهی شده است این در حالی است که ممانعت از کمک رسانی و اختلال در توزیع هرگونه مایحتاج دارویی و بهداشتی و پزشکی در مناطق مورد تهاجم بیش از پیش بر وخامت موضوع افزوده است.

وزیر بهداشت در این نامه با اشاره به نیاز هزاران نفر از مردم بی دفاع یمن به دریافت خدمات بهداشتی درمانی خاطرنشان کرده است: دسترسی ناکافی به خدمات بهداشتی و احتمال شیوع بیماری های واگیر از جمله وبا، عفونت های تنفسی و بیماری های قابل پیشگیری با واکسن، کمبودهای شدید دارویی و تجهیزات و مشکلات حفظ زنجیره سرما به دلیل کمبود سوخت و قطع مکرر برق و کمبود آمبولانس با توجه به حجم بالای مجروحان از جمله اهم چالش های در حال حاضر نظام بهداشت و درمان کشور یمن است.

هاشمی در ادامه این نامه تصریح کرده است: بدون تردید در این شرایط سخت و بحرانی بر تمامی مجامع تاثیر گذار بین المللی از جمله سازمان جهانی بهداشت فرض است که با درایت، تدبیر و عمل به مسئولیت در جلوگیری از گسترش بحران و در التیام بخشیدن به آلام مردم ستمدیده یمن با تمام توان تلاش نمایند.

وزیر بهداشت در پایان این نامه به خانم مارگرت چان خاطر نشان کرده است: رجاء واثق دارم که سرکار عالی نیز با همین حساسیت موضوع را دنبال خواهید کرد و جمهوری اسلامی ایران همگام با جامعه بین المللی در انجام این مهم در کنار شما خواهد بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

من تا به حال پیاده‌ روی اربعین نرفته‌ام، کربلا هم همین‌طور، هر بار به دلیلی نشده است. بگذارید به این حساب که می‌گویند فلانی قسمتش نبوده است.

اربعین مردم

اربعین مردم

از ابتدای سال ۹۰ راهپیمایی اربعین بعد از گذشت سال‌ها از این سنت حسینی، توجه جهانیان را به خود جلب کرد؛ پدیده‌ای که با پیوستن شیعیان کشورهای همسایه و کشورهای غربی و اروپایی به رویدادی بین‌المللی تبدیل شد، پدیده‌ای که پایه و اساس آن مردم بودند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها