jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۷۹۵۷۱۸ ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۱۲:۳۰

سنای آمریکا با 98 رای موافق و تنها یک رای مخالف طرح نظارت کنگره بر توافق هسته‌ای با ایران را بدون افزودن متمم تصویب کرد.بر این اساس سناتورها قادر خواهند بود این توافق را مورد بررسی قرار دهند.

سنای آمریکا طرح نظارت بر توافق هسته‌ای را تصویب کرد

به گزارش پایگاه خبری کنگره آمریکا (هیل) با تصویب این طرح در صحن کنگره سناتورها قادر خواهند بود تا پس از توافق هسته‌ای با ایران و تحویل آن توسط باراک اوباما به کنگره ظرف مدت پنج روز طی یک بازه زمانی سی روزه این توافق را مورد بررسی قرار دهند.

تام کاتن، سناتور جمهوری‌خواه تنها کسی بود که به تصویب این طرح رای مخالف داد. او دلیل مخالفتش را معرفی نکردن توافق هسته‌ای ایران به کنگره به عنوان یک قرارداد دانست. هم‌چنین باربارا باکسل، سناتور جمهوری‌خواه کالیفرنیا نیز در این رای‌گیری شرکت نکرد.

پس از تصویب این طرح سناتور باب کورکر، رییس کمیته روابط خارجی کنگره اظهار کرد: که تصویب این طرح به کنگره کمک می‌کند تا در مساله هسته‌ای ایران قدرت را از اوباما پس بگیرد.

جان بوینر، سناتور جمهوری‌خواه ایالت اوهایو نیز در این باره گفت: تصویب این طرح توسط سناتورهای هر دو حزب (دموکرات و جمهوری‌خواه) به کنگره اطمینان می‌دهد که سناتورها در بررسی و نظارت بر توافق هسته‌ای با ایران نقش مهمی خواهند داشت.

او ادامه داد: از سنا و هم‌چنین باب کورکر برای تلاشی که در تصویب این طرح انجام دادند تشکر می‌کنم. رییس‌جمهور نیز پیش‌تر اعلام کرده است که این طرح را امضا خواهد کرد اما در صورتی که متمم‌هایی به آن اضافه شود ممکن است توافق هسته‌ای با ایران را به خطر بیندازد که البته ما نیز مخالف چنین اقدامی بودیم و این طرح بدون افزودن هیچ گونه متممی به تصویب رسید. (ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

هراس آمریکا از چیست؟

هراس آمریکا از چیست؟

الان که این یادداشت را می‌خوانید، چند ساعتی‌است تحریم‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران لغو و کشورمان از زیر این تحریم‌های ظالمانه، خارج شده، اما در این باره توجه به چند نکته درباره آینده پیش‌رو مهم به‌نظر می‌رسد.

آموزش آنتن نمی‌دهد

آموزش آنتن نمی‌دهد

در ماه‌های گذشته اختلالات شبکه شاد و از آن مهم‌تر دسترسی نداشتن بخش قابل توجهی از کودکان و نوجوانان به ابزارهای هوشمند، بسیاری از دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان را ناشاد کرده است، اما مسؤولان دستگاه اجرایی توجه لازم را به این مساله ندارند و با گذشت یک ماه از زمان بازگشایی مدارس، هیچ اقدام موثری برای حل این معضل انجام نداده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر