jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۷۹۵۶۰۰   ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۱۱:۲۴

مدیر عامل ستاد دیه کشور گفت: تعهدات نابجای خانواده ها بدون لحاظ توانایی مالی در پذیرش مهریه های غیر معقول سبب بروز مشکلات از جمله محکومیت مالی و زندانی شدن داماد می شود.

زندان، سرانجام مهریه های غیر معقول است

سید اسدالله جولایی در نشست با استاندار بوشهر اعلام کرد: نداشتن توان پرداخت مهریه یکی از مهمترین جرایم غیرعمد است که شمار زیادی از افراد را روانه زندان کرده است.

وی افزود: تقبل مهریه های بسیار بالا توسط خانواده ها به خصوص داماد که از عهده پرداخت آن به هیچ وجه بر نمی آید کاری اشتباه است که عواقب آن گریبانگیر خودشان می شود.

مدیرعامل ستاد دیه کشور اظهارداشت: توجه به پیشگیری با رویکرد فرهنگ سازی بستر ساز کاهش جرایم است که این مهم باید در نشست های شورای فرهنگ عمومی مورد اهتمام قرار گیرد.

جولایی یادآور شد: پارسال هشت هزار و 500 نفر از زندانیان جرایم غیر عمد از زندان آزاد شدند.

وی گفت: این شمار زندانی هفت هزار و 250 میلیارد ریال بدهی داشتند که با گذشت شکات، پرداخت های بلاعوض و تسهیلات کم بهره با پرداخت چهار هزار میلیارد ریال به شکات از زندان آزاد شدند.

استاندار بوشهر نیز گفت: کاهش جرایم و آسیب های اجتماعی در جامعه نیازمند مشارکت همگانی است.

مصطفی سالاری افزود: فرهنگ سازی در همه زمینه ها از جمله رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی به خصوص در پایه های مختلف تحصیلی گامی مهم در نهادینه کردن فرهنگ صحیح در ابعاد مختلف زندگی فردی و اجتماعی افراد دارد.

وی با اشاره به این که شماری از زندانیان غیرعمد مربوط به تصادف هاست، گفت: با نصب دوربین های هوشمند کنترل سرعت در جاده برازجان - بوشهر شمار تصادف در این مسیر پارسال نسبت به مدت مشابه یک پنجم کاهش یافت.

سالاری افزود: سرمایه گذاری در حوزه آموزش و فرهنگ سازی ضمن اینکه در بسیاری از حوزه ها صرفه جویی اعتبارات را در پی دارد سبب کاهش هزینه های خانوار نیز می شود.

استاندار بوشهر بر مشارکت جدی فرمانداران، بخشداران و مسوولان دستگاه های اجرایی در برپایی جشن گلریزان تاکید کرد و افزود: لازم است فرهنگ مشارکت در این عرصه افزایش یابد تا بتوان در زمینه کاهش آسیب ها قدم های موثری برداشت.

مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی تربیتی استان بوشهر نیز گفت: امسال جشن گلریزان همزمان با ماه مبارک رمضان در نقاط مختلف استان بوشهر برای آزادی 149 زندانی جرایم غیرعمد مالی که 170 میلیارد ریال بدهکار هستند برگزار می شود.

حمیدرضا حیدری افزود: پارسال با برگزاری جشن گلریزان در 22 شهر این استان و جلب حمایت های مالی مردم، زمینه آزادی 114 زندانی جرایم غیر عمد مالی فراهم شد.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

معاملات ربوی و نظم عمومی

معاملات ربوی و نظم عمومی

مشاهدات عینی و نتایج حاصل از رصد فضاهای مجازی، حکایت از افزایش تبلیغات برای اعطای وام‌هایی دارد که سرمایه‌گذاران ناشناس روی اموال منقول و غیرمنقولی همچون ملک، خودرو، طلا، سکه، ارز و حتی سیمکارت به متقاضیان ارائه می‌کنند.

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

آخرین خبرها درباره تغییرات وضعیت کرونا در کشور از این حکایت دارد که این روزها ۹شهر خوزستان، در وضعیت قرمز قرار دارد و به‌تازگی هم اولین فرد مبتلا به ویروس جهش‌یافته انگلیسی در استان قزوین، جان خود را از دست داد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر