jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۷۹۵۵۵۲ ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۰۸:۱۰

پس از پاسخ قاطع رهبر معظم انقلاب و فرمانده کل قوا به تهدیدات چند تن از مقامات آمریکایی علیه ایران، فرماندهان ارشد نظامی هم وارد میدان شده و با پاسخ به این تهدیدات، ویژگی‌ها و قابلیت‌های بزرگ نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با پشتوانه مردمی را به رخ آمریکا کشیدند.

سردار سلامی:خلبان‌های آمریکا پرواز خود را پرواز آخر نام گذاری کنند

به گزارش جام جم آنلاین در این میان سردار حسین سلامی جانشین فرماندهی کل سپاه پاسداران که بارها با سخنان خود باعث تحقیر سران رژیم صهیونیستی و دشمنان کشور شده است، پس از آن که رهبر معظم انقلاب پاسخ قاطعی به تهدیدات آمریکا دادند، با حضور در استودیو خبر شبکه یک، بار دیگر قدرت و اقتدار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را به رخ دشمن کشید.

سردار سلامی که پس از بیان برخی سخنان و واژه‌ها اکنون به سردار سخن هم مشهور گشته در این گفت‌وگوی ویژه تلویزیونی با صلابت و اقتدار که با پشتوانه الهی، مردمی و رهبری بیان می‌شود،اعلام کرد؛« ما به آمریکا هشدار می‌دهیم که جمهوری اسلامی برای جنگ‌های طولانی مدت با امکان حقیقی پیروزی قدرت‌سازی کرده و از جنگ با آمریکا استقبال می‌کند.»

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران که پیش از این هم سخنان و مواضع قاطعی نسبت به تهدیدات آمریکا و رژیم صهیونیستی دارد، این بار هم در سخنان خود جنگ‌های آمریکا با دیگر کشورها را مانند مانور بدون دشمن و شوی نظامی توصیف کرد.

سردار سلامی گفت:‌ دوران به کار بردن قدرت نظامی پایان یافته و آمریکا نباید پیروزی‌های گذشته خود بر ارتش‌های پوسیده که شبیه مانور بدون دشمن و شوی نظامی بود را با درگیری با ایران عزیز و اسلامی مقایسه کرده و دچار خطا در محاسبه و اشتباه در برآورد شود.

او که در آیین تودیع و معارفه فرمانده سپاه عاشورا گفته بود«گزینه‌های ما در مقابل آمریکا، روی زمین، آسمان و قلوب مسلمین است» این بار هم تأکید کرد؛: بنده به عنوان یک فرمانده نظامی جنگ دیده که در دوران جوانی در جنگ بزرگ شده‌ام و جنگ برایم پدیده‌ای واقعی و نه ذهنی است، به آنها هشدار می‌دهم و می‌گویم ما بیش از آنکه برای صلح، سازش و تعامل با آنها قدرت ساخته باشیم برای جنگ‌های گسترده و طولانی‌مدت با امکان حقیقی پیروزی و غلبه بر آنها قدرت‌سازی کرده‌ایم.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران در تاریخ آبان ماه 92 در همایش نهضت روشنگری گفته بود «پاسخ ما به هرگونه حمله نظامی، قطعاً نظامی خواهد بود نه سیاسی، میدان موازنه قوا در جهان با رقابت راهبردی ایران و آمریکا توصیف می‌شود، این در حالی‏ است که در گذشته میدان موازنه قوا در رقابت آمریکا و شوروی توصیف می‌‏شد»،شب گذشته و در گفت‌وگوی خبری شبکه یک بار دیگر اظهار کرد؛اگر آمریکا بخواهد از پایگاه هوایی روی زمین استفاده کند باید بداند که آنها به آتش کشیده خواهد شد، اگر هواپیماهای آنها می‌خواهند در آسمان پرواز کنند بدانند همه طبقات و سقف‌های مختلف آسمان سراسر آتش خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: ما به خلبان‌های آنها هشدار می‌دهیم که اولین پرواز آخرین پرواز خواهد بود و هیچ کس سالم بازنخواهد گشت و باید پروازهای خود را به نام پرواز آخر نامگذاری کنند.

سردار سلامی تاکید کرد: ما بر اساس فرض «خطرناک‌ترین سناریو» آماده شده‌ایم و این برای ما یک مفهوم ساده است؛ ما از جنگ با آمریکا استقبال می‌کنیم چرا که معتقدیم آنجا میدان موفقیت‌ها و عرض اندام پتانسیل‌های حقیقی قدرت ما است.

جانشین فرماندهی کل سپاه پاسداران یادآور شد: اگر آمریکا بلوف می‌زند و عملیات روانی می‌کند ما باز هم با این قضیه جدی برخورد می‌کنیم و اگر واقعی هم می‌گویند ما آماده‌ایم تا واقعیت‌ها را در میدان به رخ یکدیگر بکشیم.

وی درباره تیم هسته‌ای کشورمان گفت: تیم مذاکره کننده ایرانی حامل یک امانت الهی و بار عزت، کرامت، حیثیت و استقلال یک ملت است و در واقع آنها نمایندگان این ملت در عرصه نبرد دیپلماتیک هستند.

سردار سلامی اظهار داشت:‌ما به تیم مذاکره کننده توصیه می‌کنیم با آرامش، وقار و اعتماد به نفس و تکیه بر یک قدرت عظیم و بی‌پایان که ملت ایران و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی اندوخته‌اند در مذاکرات حاضر شوند.

سردار سلامی تأکید کرد: تیم مذاکره کننده نباید هیچ گونه توافقی که ذره‌ای به عزت و باورهای اصیل ملت ایران خدشه می‌زند، داشته باشد.

جانشین فرماندهی کل سپاه پاسداران با اشاره به ماجرای مک فارلین در طول دوران دفاع مقدس ادامه داد: ما آمریکایی‌ها را سال 65 و در ماجرای مک فارلین آزموده‌ایم از این رو اگر نیاز عامل مذاکره بود ما در اوج نبرد نابرابر با عراق و متحدان آن از جمله آمریکا، شوروی، اروپا و اعراب، مک فارلینی که با پاسپورت جعلی به فرودگاه مهرآباد آمده بود، در آن شرایط اخراج نمی‌کردیم.

وی تصریح کرد: ملت ایران یک ملت کارآزموده و جنگ دیده است و آزمودن دوباره آنها خطاست.

سردار سلامی با بیان اینکه توصیه ما به تیم هسته‌ای این است که اگر آمریکا مجدداً با ادبیات ارعاب،‌تهدید و تحقیر در مذاکرات به دنبال برتری ‌طلبی سیاسی بود، میدان مذاکرات را ترک کند، گفت: آنها این قضیه را به ما بسپارند تا در فضای تهدید با آنها تعیین تکلیف کنیم و کار را ادامه دهیم.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به اشتباه آمریکا تصریح کرد: آمریکا وقتی در منطق سیاسی کم می‌آورد از اعمال قدرت نظامی استفاده می‌کند و منطق آنها از زبان لوله تفنگ خارج می‌شود در حالی که ما گلوله‌هایمان از زبان منطق خارج می‌شود.

وی یادآور شد: ما اگر آمریکا را تهدید نمی‌کنیم به این دلیل نیست که قدرتمند نیستیم بلکه به این دلیل است که معتقدیم در فضای تعاملات دیپلماتیک و سیاسی باید اجازه داد سیاست مسیر خود را طی کند.

در چند روز گذشته چند تن از مقامات رسمی آمریکا از جمله جان کری وزیر خارجه،‌جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید و برخی دیگر از مقامات این کشور همچنان بر سیاست تهدید نظامی و حمله به ایران سخن گفتند که نیاز به پاسخ قاطع از سوی جمهوری اسلامی ایران احساس می‌شد که روز گذشته حضرت آیت الله خامنه‌ای با «غط می‌کنید»پاسخ آنها را دادند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
حسین
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۲/۱۷
آفرین سردارپاسخ كوبنده ای بود.
۰
۰
اردشیر
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۲/۱۷
درود خدا بر این رهبران شجاع كه با گفتار و عملكردشان نماینده گفتار و عملكرد تمام مردم ایرانند و با اقتدار هراس سنگینی بر قلوب دشمن انداخته اند تا هیمنه پوشالیشان را بیش از این به رخ كسی نكشند.
۰
۰
عباس احمدی
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۳ - ۱۳۹۴/۰۲/۱۷
ما ایرانیها از جنگ استقبال نمیكنیم.امیدواریم جنگی اتفاق نیفته. كشورمون مثل ناموسمون میمونه.خون میدیم.ولی كشورو به نا اهلش نمیدیم.
۰
۰
-
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۲/۱۷
درود برسرداران رشید و دلیرو غیور ایران اسلامی
۰
۰

یادداشت

بیشتر
واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

هراس آمریکا از چیست؟

هراس آمریکا از چیست؟

الان که این یادداشت را می‌خوانید، چند ساعتی‌است تحریم‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران لغو و کشورمان از زیر این تحریم‌های ظالمانه، خارج شده، اما در این باره توجه به چند نکته درباره آینده پیش‌رو مهم به‌نظر می‌رسد.

آموزش آنتن نمی‌دهد

آموزش آنتن نمی‌دهد

در ماه‌های گذشته اختلالات شبکه شاد و از آن مهم‌تر دسترسی نداشتن بخش قابل توجهی از کودکان و نوجوانان به ابزارهای هوشمند، بسیاری از دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان را ناشاد کرده است، اما مسؤولان دستگاه اجرایی توجه لازم را به این مساله ندارند و با گذشت یک ماه از زمان بازگشایی مدارس، هیچ اقدام موثری برای حل این معضل انجام نداده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر