jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۷۹۳۴۷۸   ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۱۶:۵۵

مطالعات 9 ساله محققان دانشگاه تگزاس نشان می دهد که یک نوع باکتری مرگبار در بهار شیوع پیدا می کند.

باکتری مرگباری که در بهار شیوع پیدا می کند

این تحقیقات که بین سال های 2001 تا 2010 میلادی و روی بیش از 2.3 میلیون بیمار ترخیص شده از بیمارستان انجام شده نشان می دهد که از هر 10 هزار نفر، 62 نفر به این باکتری مرگبار در فصل بهار مبتلا می شوند. این باکتری «C. diff» نام دارد و سبب اسهال شدید می شود و پس از درمان مجددا قابل بازگشت است.

تعداد مبتلایان به این باکتری در زمستان و تابستان حدود 59 نفر در 10 هزار نفر است و کمترین میزان در پاییز دیده می شود که 56 مورد در 10 هزار نفر است.

معمولا این باکتری زمانی دیده می شود که بیمار با آنتی بیوتیک مداوا می شود. مصرف آنتی بیوتیک سبب عدم تعادل باکتری های روده می شود و به باکتری های مضر شانس رشد بیشتر می دهد.

دلیل شیوع این باکتری در بهار، استفاده از داروهای آنتی بیوتیک در زمستان برای درمان عفونت های تنفسی است. معمولا یک تا دو ماه بین مصرف آنتی بیوتیک و عفونت ناشی از «C. diff» زمان لازم است.

محققان مطالعات تازه ای را برای کنترل این عفونت آغاز کرده اند.

نتایج این تحقیقات در نشریه «American Journal of Infection Control» منتشر شده است.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.