برنامه خانه خود را از راه دور هدایت کنید

کامپیودور!

توسط یک شرکت ایرانی صورت گرفت

ساخت دستگاه هوشمند سازی خانه در ایران

یک شرکت دانش بنیان در پارک علمی و فناوری همدان موفق به ساخت دستگاهی شد که به هوشمند سازی ساختمان می پردازد و امکان کنترل منزل را با وسایل مختلفی فراهم می کند.
کد خبر: ۷۹۳۰۰۳
ساخت دستگاه هوشمند سازی خانه در ایران

علی فراقیان، مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری همدان گفت: در این شرکت موفق شدیم تا سیستمی برای هوشمندسازی ساختمان بسازیم تا از این طریق بتوان خانه را از راه دور کنترل کرد.

وی افزود: این دستگاه می تواند ۱۴۴ آیتم از قبیل سیستم سرمایشی، گرمایشی، آبیاری باغچه و گلدان، هانی بال، اسپیلت و ... را به طور همزمان کنترل کند و آخرین وضعیت از این آیتم ها را به صاحبخانه گزارش دهد.

فراقیان با بیان اینکه برای نصب «BMS» نیازی به سیم کشی مجدد در خانه نیست، اظهار داشت: تجهیزات این سیستم به پشت کلید و پریزها متصل می شود و نیازی به سیم کشی مجدد ندارد.

وی با اشاره به اینکه این دستگاه سناریوی مشخص و قابل تعریفی دارد، افزود: به هنگام مسافرت می توان اپلیکیشن خروج از منزل را فعال کرد تا بدین وسیله برق اصلی خانه به غیر از آیتم هایی خاص مانند یخچال، شیرگاز و... به صورت برقی قطع شود و سیستم امنیتی به صورت خودکار فعال شود.

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان با بیان اینکه از طریق این دستگاه می توان از راه دور وضعیت منزل را تحت کنترل داشته باشیم، گفت: برای «BMS» ریموت کنترلی در نظر گرفته شده تا کاربران سالمند و کودک هم بتوانند به آیتم های سرمایشی، گرمایشی و ...خانه از راه دور دسترسی داشته باشند.

وی با بیان اینکه در یک خانه هوشمند می توان برای هر یک از کلیدهای ریموت بیش از یک عکس العمل تعریف کرد، افزود: این نوع تنظیمات در واقع تنظیم سناریوهای مختلف «BMS» هستند که می توانند در مواقع خاص به صورت همزمان اتفاق بیافتد.

فراقیان با بیان مثالی اظهار داشت: در ساعات انتهایی شب به هنگام استراحت، مثلا با زدن کلید ۹ ریموت، دزدگیر قسمت ورودی خانه فعال و شیر برقی گاز قطع می شود و همزمان چراغ های اضافی و کولر خاموش می شوند.

وی در خصوص مزیت های این دستگاه گفت: وایرلس بودن تمامی ماژول ها و چشمی ها، بالا بودن دقت و امنیت دستگاه، بدون نیاز به سیم کشی مجدد و قابلیت کنترل از طریق تبلت، لبتاپ، موبایل، اینترنت، ریموت کنترل از خصوصیات و مزیت های BMS به شمار می روند.

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان با بیان اینکه برد مفید این دستگاه تا یک کیلومتر است، گفت: برای ساخت این دستگاه که در جهت هوشمند سازی منازل است از تکنولوژی نوینی استفاده شده و دانش فنی آن به صورت کامل بدست آمده است و اکنون با قیمت پایینی در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد.

فراقیان افزود: قیمت این دستگاه ها حدود سه میلیون تومان است و این درحالی است که نمونه خارجی «چینی» آن تنها با کنترل ۳۵ آیتم، مبلغی در حدود هشت میلیون تومان دارد.

به گفته وی، این دستگاه دارای تاییدیه عملکرد از پارک علمی و فناوری استان همدان و سازمان پژوهش های علمی و صنعتی است.(ایسنا)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها