jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۷۹۲۸۵۲   ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۲۱:۲۳

طرح آمایش و ساماندهی گسترش آموزش عالی در حوزه سلامت روز سه شنبه در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری، تصویب شد.

طرح ساماندهی گسترش آموزش عالی در حوزه سلامت تصویب شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری؛ این طرح جزو نقشه جامع آموزش عالی کشور و سیاست های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه علم و فناوری است.

براساس طرح آمایش و ساماندهی گسترش آموزش عالی در حوزه سلامت ، دانشگاه های علوم پزشکی کشور و مجموعه های زیر نظر وزارت بهداشت در حوزه سلامت، به لحاظ شاخص هایی از جمله نیروی انسانی، تجهیزات و جمعیت ، به 10 منطقه طبقه بندی شده اند.

دانشگاه های علوم پزشکی کشور در این بازنگری و ساماندهی مجدد، عهده دار ماموریت های فراملی ، ملی و برخی نیز ماموریت های استانی و ناحیه و شهرهای کوچک شده اند.

عدالت آموزشی و مسایل مرتبط با سطح بندی دانشگاه ها و استفاده بهینه از نیروها و امکانات منطقه ای و استانی در این طرح دیده شده است.

این طرح بزودی برای اجرا به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابلاغ می شود.

در چارچوب این طرح، پیش بینی شده که پس از یکسال اجرا، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گزارشی از وضعیت طرح و نواقص احتمالی آن را جهت رفع نواقص و در نهایت، نهایی شدن طرح ، به شورا ارائه دهد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت و درمان تا ظهر دیروز بیش از 27 میلیون و 790 هزار نفر دوز اول واکسن را دریافت ‌و بیش از 13 میلیون و 459 هزار نفر نیز هر دو دوز را تزریق کرده‌اند‌.‌

بازگشت امید با واکسیناسیون گسترده

بازگشت امید با واکسیناسیون گسترده

روند واکسیناسیون در کشورمان شتاب گرفته و براساس آماری که هر روز از سوی وزارت بهداشت و درمان منتشر می‌شود می‌توان گفت پیک پنجم کرونا در کشورمان در حال فروکش کردن است، اما هنوز قربانیان کرونا در کشورمان سه رقمی است.

گفتگو

بیشتر
شروط  اخراج دندان‌ عقل

یک متخصص جراحی دهان و فک و صورت می‌گوید کشیدن دندان‌ عقل همیشه ضروری نیست و بستگی به موقعیت رویش دندان در فک دارد

شروط اخراج دندان‌ عقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها