وزیر نفت ایران در دیدار با وزیر نفت و وزیر امور خارجه ونزوئلا گفت: ایران خواهان بازگشت سهم صادرات نفت خام خود به سطح پیش از اعمال تحریم‌هاست.
کد خبر: ۷۹۰۴۳۷

به گزارش روابط عمومی وزارت نفت، بیژن نامدارزنگنه در دیدار با اسدروبال چاوز، وزیر نفت ونزوئلا و دلسی رودریگرز، وزیر امور خارجه این کشور با بیان این که ایران خواهان بازگشت سهم صادرات نفت خام خود به سطح پیش از اعمال تحریم‌هاست، تصریح کرد: انتظار این است که سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) فضای لازم را برای این مقدار افزایش تولید نفت ایران در بازارهای جهانی فراهم کند.

وزیران نفت و امورخارجه ونزوئلا نیز در این دیدار گزارشی از فعالیت‌های این کشور برای کمک به بهبود وضع قیمت‌ها در بازارهای جهانی نفت و جلب همکاری تولیدکنندگان غیرعضو اوپک با اعضای اوپک ارائه کردند. طرف ایرانی نیز بر ضرورت انجام اقدام‌های مشترک برای بازگرداندن ثبات به بازار جهانی نفت و پرهیز از دخالت اراده و انگیزه‌های سیاسی در این مقوله تاکید و از تلاش‌های ونزوئلا در این زمینه قدردانی کرد. در این دیدار همچنین وزیران دو کشور برای گسترش همکاری‌های دوجانبه در زمینه انرژی مذاکره و تبادل نظر کردند.

ونزوئلا، یکی از کشورهای عضو اوپک در منطقه آمریکای‌جنوبی، ظرف چند ماه گذشته به منظور کاهش سقف تولید اوپک با هدف تثبیت قیمت‌های عادلانه برای نفت خام با برخی کشورهای عضو و غیرعضو اوپک در بازارهای جهانی رایزنی کرده است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها